Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Народна медицина: соснові шишки проти кашлю

Ще з дитинства я пам'ятаю смак сиропу з соснових шишок. Мені і братові давали цей сироп в цілях лікування і профілактики кашлю. Дійсно, соснові шишки є цілющими при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів і навіть бронхіальної астми. Про цей народний метод лікування кашлю, напевно, чув багато хто, але дуже важливо вчасно згадати і заготовити цілюще зілля на зиму. Час збирання - травень місяць.

Готується сироп дуже просто: Треба поїхати в сосновий ліс і назбирати "молодих" соснових шишок, шишки біля доріг збирати не треба. Молоді шишки мають зелений колір, вони досить мягкие- їх легко можна порізати. Потрібна кількість шишок залежить від ваших потреб. Зібрані шишки треба порізати кружечками і кожен шар при засипанні в банку треба гарненько покрити цукром. Через деякий час шишки пустять сік, - який і є цілющим засобом проти кашлю. Банку з сиропом треба зберігати в темному прохолодному місці, підійде і холодильник. Для лікування дітям треба приймати по 1 чайній ложці сиропу три рази на день, запивати чаєм або водою. Залежно від симптомів дозу можна збільшити. Можна їсти і зацукровані шматочки шишок. З таким смачним і корисним ліки важко переборщити.
Не менш корисним є і варення з соснових шишок. Воно довше коштує і має прекрасні цілющі властивості. Готується воно як звичайне варення. Нарізані шматочки шишок змішують з цукром 1:1 і варять не менше півтори години на повільному вогні з додаванням невеликої кількості води, знімаючи піну. Варення виходить оригінальне з пікантним запахом і червонястим кольором. Дуже корисно пити чай з цим варенням. Для лікування також треба вживати варення три рази на день, запиваючи чимось теплим.
Відомо, що хвоя сосни активно використовується в медицині і має прекрасні бактерицидні властивості. Особливо вона корисна при захворюваннях дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту і виснаженні організму.
Усім бажаю не хворіти і спожити варення і сироп тільки як ласощі. Здоровенькі були!

Категорії