Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

"Особистий приклад — передусім"!

Учите малюка звичці спілкування, елементів правильної поведінки в громадських місцях, прагнучи відноситися до нього, як до дорослого: нехай поділиться ласощами, іграшкою. Але робіть це спокійно навіть у тому випадку, якщо реакція малюка буде різко негативною. Пам'ятаєте, що навіть у присутності сторонніх людей, процес виховання - це лише ваше з ним особиста справа. Байдуже, що подумає про вашу дитину оточення, важливо, які висновки зробить він сам.
На другому році життя дитина починає свідомо виконувати деякі дії: збираючись на прогулянку, може допомогти вам під час одягання, а повернувшись додому, самостійно робити те, що йому хочеться : знімати шапочку, шалик або шкарпетки. Не випереджайте його бажання впоратися самостійно і не наполягайте на своєму, якщо він втомився. Надайте йому можливість самому приймати прості рішення і заохочуйте прагнення до самостійності. Наприклад, збираючись на прогулянку або після сну, запропонуєте малюкові самостійно вибрати, яку сукню або штанці одягнути.

Використовуйте постійне бажання дитини наслідувати вас. Наприклад, не слід обмежувати уранішній туалет простим умиванням, як ви звикли це робити, коли йому не було ще і року. Зайдіть з ним у ванну кімнату, поясните йому призначення предметів, якими користуєтеся; підкажіть малюкові, як слід мити ручки, як потрібно умиватися. Нехай спробує зробити це самостійно і байдуже, що через це небагато затримається сніданок.

Не забувайте про те, що малюки наслідують вас в усьому не лише тоді, коли ви цього хочете. Усі ваші жести, міміка і слова трохи пізніше легко відіб'ються в його поведінці і мові. А вам залишиться пригадувати - де, коли і з якого приводу було це сказано. Прагніть не допускати у вихованні дитину "подвійних стандартів", якщо не хочете, щоб це стало для неї нормою життя.
Не забувайте про присутність дитину під час сварок в сім'ї. Відоме гасло "Особистий приклад - передусім"! завжди актуальний. Малюк наслідує нас в усьому, тому ніякі слова або змодельовані ситуації не впливають на нього так переконливо, як наша поведінка, вчинки, стосунки. Звичайно, їх не завжди можна передбачити, - отже зробіть усе, щоб захистити від них дитину, або, враховуючи його вік, доступно пояснити йому причину некоректної поведінки, не властивий вам за звичаєм.

Категорії