Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Розвиток дрібної моторики або гімнастика для пальчиків

Дрібна моторика - це витончені рухи руки. У дорослих вона досягає різної міри розвитку : залежно від професії, натренованості і т.п . Для дитини це дуже важливо, оскільки впливає на темпи його психічного розвитку і навіть - формування мови.
Під час уранішньої зарядки не забувайте про пальчики. Розминайте і погладжуйте їх: починайте рухи з них під час масажу.
Робіть вправи для пальчиків, одночасно декламуючи дитячі стихотвореньица. Читаючи вірш, - згинайте в кулачок і розгинайте пальчики дитини.
Цей пальчик - дідусь, Цей пальчик - бабуся, Цей пальчик - папа, Цей пальчик - матуся, А цей пальчик це - я Ось і уся моя сім'я!
Промовляючи ці вірші, можна загинати пальчики по-різному: починати то з мізинця, то з великого пальчика; по черзі - це на лівій, то на правій руці. Покажіть дитині, як пальчики "вітаються". На одній ручці: кінчик великого пальця по черзі зачіпає вказівний, середній, безіменний і мізинець; на обох ручках: розсунені пальчики лівої і правої ручок зачіпають один одного.

Покажіть дитині, як пальчики "бігають" на кшталт маленького чоловічка, по черзі пересуваючи по поверхні столу вказівний і середній пальчики лівої і правої руки.

Можна навчити дитину робити з пальчиків різноманітні фігурки. Для розвитку усіх пальчиків можна гойдати кульки з пластиліну або будь-які інші, з того, що є в арсеналі іграшок, складати пірамідки, перекладати з однієї купки в іншу олівці, сірники, гудзики.

Ну а відому народну "Сорок - ворону" вам напевно нагадає бабуся. Візьміть ліву ручку дитини, поверніть її долонькою до себе і починайте погладжувати - по кругу - вказівним пальцем правої руки. Потім по черзі, починаючи з мізинця, загинайте усі пальчики на руці, примовляючи:
Сорока-ворона, На печі сиділа, Діткам кашу варила. Цьому дам, цьому дам, Цьому дам і цьому дам, А цьому не дам! Він дрова не носив, Тісто не місив, Піч не топив, Діток гуляти не водив - Справжній лежень!

Навчите дитину нанизувати кільця на кілочки, а коли він навчиться це робити, можна повчити її вважати, називати кольори, порівнювати великі і малі кільця. За допомогою класичних кубиків можна побудувати вежу, будиночок і усе, на що "розщедриться" ваша фантазія або придумає сам малюк. Не забудьте при цьому його похвалити . Самостійне використання під час їжі ложки - це також стимуляція дрібної моторики, а як тільки малюк зможе тримати в руках олівець, можна разом учити малювати. Не гніваєтеся, якщо спочатку замість цілеспрямованих рухів по аркушу паперу малюк стукатиме по ньому олівцем. Дозволите йому насолодитися і цим процесом, а потім разом почніть виводити різноманітні лінії. Спонукати у малюка інтерес до малювання вам допоможе різноколірна крейда або воскові олівці з товстим і м'яким стрижнем.
Можна малювати і просто пальчиками (існують такі фарби для малюків), важливо лише, щоб усе це не опинилося біля малюка у роті ще до того, як вам вдасться щось з ним намалювати.
Матеріалом для творчості можуть бути і пісок на дворі, і приготоване для пирогів тісто, і молочна каша, яку, перш ніж її з'їсти, малюк прикрасить різними фруктами. Одне слово, імпровізуйте разом, не відволікаючись від домашніх справ! Мало хто з малюків утримається від спокуси намалювати щось на стінах кімнати.
Поступово кисті рук стануть рухливішими і гнучкішими, що надалі дозволить легше опановувати навички листа, мови, а заразом розвиватиметься творче мислення дитини.

Категорії