Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Що ви повинні знати про профілактичні щеплення?

Починаючи з пологового будинку, вакцинація може здійснюватися лише за умови, коли батьки (мати) проінформована і дає згоду на проведення профілактичних щеплень.
Про те, що дитині проводитиметься щеплення, батьки повинні знати заздалегідь. Особливо це стосується дітей, які відвідують дитячий садок. За тиждень до проведення вакцинації, а також напередодні щеплення батьків обов'язково про це сповіщають. Це також торкається і реакції Манту.
Які побічні ефекти? У більшості дітей проведення профілактичних щеплень не супроводжується ускладненнями. Іноді щеплення може викликати підвищення температури; ущільнення на місці уколу, яке за звичаєм з часом зникає; на щеплення може бути алергічна реакція. Про це ви повинні повідомити лікаря. Іноді реакція на щеплення може проявитися не відразу.

Перше щеплення малюк отримує ще в пологовому будинку. Новонароджених вакцинують проти вірусного гепатиту В перший день життя, а проти туберкульозу - на 3-й день. Щеплення роблять в ділянку лівого плеча. Діти, які з якихось причин (передусім - медичні протипоказання) не були щеплені в родовому будинку, вакцинуються в дитячій поліклініці по індивідуальному графіку. Якщо вакцинація проти туберкульозу проводиться дитині після двох місяців життя, то перед щепленням роблять реакцію Манту. У нормі на місці щеплення через місяць з'являється припухлість і почервоніння шкіри розміром до 10 мм, які зовсім не турбують малюка, навіть якщо ненавмисно зачепити. Через три місяці на місці щеплення розвивається виразка. Через шість місяців на місці вакцинації утворюється рубець. Якщо рубець формується в зазначені терміни і досить добре визначається, то щеплення проведене якісно, - імунітет сформувався. Відсутність рубця свідчить або про неякісний проведене щеплення, або про те, що організм дитини не в змозі сформувати достатню імунну відповідь. Така дитина потребує консультації фтизіатра (фахівця з туберкульозу) і, можливо, повторного проведення щеплення. Це питання вирішується індивідуально за участю лікарів-фтизіатрів. Повторні щеплення здоровим дітям проводяться в 7 і 14 років за умови, якщо зроблена перед цим реакція Манту - негативна (тобто у дитини імунітету до туберкульозу немає або він недостатній).
Щеплення проти гепатиту В проводиться новонародженій дитині в перший день життя, а потім повторно - в 3 і в 5 місяців (можливе проведення повторних вакцинацій в 1 і 2 місяці або в 1 і 6 місяців). Це щеплення можна робити одночасно з щепленням проти дифтерії, коклюшу, правця. Вакцина вводиться в ділянку плеча. Після щеплення на місці ін'єкції може з'явитися припухлість і почервоніння, хворобливість, які проходять самі собою через 2-3 дні. Іноді можливе підвищення температури, загальне погіршення самопочуття, висипання на шкірі. Якщо такі реакції з'являються, необхідно повідомити про них лікареві.
Вакцинація проти дифтерії, коклюшу, правця проводиться комбінованою вакциною за допомогою ін'єкції триразово, з інтервалом в один місяць, починаючи з 3-місячного віку. Після щеплення за дитиною слід спостерігати упродовж декількох днів. Іноді може піднятися температура, за звичаєм - до 38 °З, з'явитися припухлість, почервоніння на місці ін'єкції. Якщо ця реакція з'являється в терміни, пов'язані з щепленням (перші 1-2 дні) і виражена помірно, то ліки давати не треба, усі ці явища самі собою зникнуть. Припухлість у вигляді невеликої горошини може залишатися упродовж шести місяців. Якщо реакція виражена різко - дитина неспокен, відмовляється від їжі, у нього підвищена температура або з'являється почервоніння, набряк, висипання на місці вступу вакцинації - те необхідно дати дитині жарознижуючі ліки і звернутися до лікаря. У дітей з такою реакцією на щеплення подальша вакцинація не проводиться зовсім, або проводиться іншим препаратом. Це питання також вирішує ваш педіатр. Щоб підтримати імунітет, в і ці півтори роки проводиться повторна вакцинація (ревакцинація); потім - в 6, 11, 14, 18 років.
Щеплення проти поліомієліту проводиться за звичаєм вакциною, яка призначається всередину у вигляді крапель. Найчастіше реакції на це щеплення не буває або можливе незначне здуття живота, послаблення випорожнювань, яке мине собою через 2-3 дні. Щеплення роблять одночасно з вакцинацією проти дифтерії, коклюшу і правця. Дуже рідко спостерігаються ускладнення з боку нервової системи.
Вакцинація проти кору, краснухи, епідемічного паротиту проводитися з використанням комбінованої вакцини проти трьох інфекцій, або з використанням вакцин проти кожної інфекції окремо, але усі вони вводяться в один день. Починається вакцинація у віці 1 року. На ці щеплення іноді спостерігається місцева реакція у вигляді плямистих висипань, а зрідка - підвищення температури тіла і збільшення лімфатичних вузлів починаючи з п'ятого дня після вакцинації. При підвищенні температури необхідно дати дитині жарознижуючий засіб (парацетамол або інші) і обов'язково звернутися до лікаря; він повинен знати про реакцію малюка на щеплення.
Упродовж 1-30 днів після щеплення можливі інші алергічні реакції або ускладнення вакцинації.У разі погіршення стану дитини після проведення щеплення, незвичайної поведінки дитини або інших явищ треба звернутися до свого лікаря.
Описані ускладнення, які можуть спостерігатися у дітей при проведенні щеплення, насправді - рідкісні і, найчастіше, проявляються підвищенням температури, яка спадає сама собою. Ви повинні з усією відповідальністю віднестися до проведення щеплень, оскільки захворювання, проти яких вони проводяться, небезпечні, а ризик ускладнень набагато менше вірогідності захворювання у тому випадку, якщо дитина не щеплена.
Про реакцію Манту Реакція Манту - це не щеплення, а проба, яка відбиває наявність у дитини протитуберкульозного імунітету. Суть в тому, що імунітет проти туберкульозу визначається наявністю в організмі збудників цього захворювання. А сприйнятливість до туберкульозу визначається рівновагою сил організму і бактерій. Щеплення проти туберкульозу не завжди може захистити дитину від захворювання, якщо він тривалий час контактуватиме з хворим (дуже важливо, в якому стані знаходяться захисні сили організму), але вірогідність захворювання після проведення щеплення зводиться до мінімуму.
Реакція Манту проявляється у вигляді маленької червоної плями величиною з 2-4 г (в цьому випадку реакція позитивна). Оцінює результати проведення реакції Манту кваліфікована медична сестра або лікар.
Негативна реакція (на руці дитини при цьому залишається лише слідує від уколу) свідчить про те, що імунітет до туберкульозу, ймовірно - відсутній. Позитивна реакція може свідчити про наявність імунітету до туберкульозу. Виражена реакція Манту (за звичаєм - понад 10 мм), як правило, свідчить або про наявність інфекції туберкульозу у дитини. В деяких випадках, про алергію (особливо, якщо реакція Манту проводилася в перший рік після вакцинації проти туберкульозу). Розібратися з цим може тільки лікар.
Ви повинні з розумінням віднестися до того, якщо ваш педіатр направить вашу дитину на консультацію до фахівця з туберкульозу. Комфортні умови життя і живлення вашої сім'ї не завжди можуть гарантувати відсутність захворювання.
Сюди заходять по таких запитах:

Коли проколювати ушkи
нежить лікування діти 4 року
чи можна в 5 місяців проколювати вушка
народні рецепти від дитячої нежиті
алое як засіб від дитячої нежиті
КАГДА МОЖНА ПРОКОЛЮВАТИ УШИ РЕБЕНКУ

Категорії