Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як привчити дитину чистити зуби?

Мета цього поста дуже проста і не нова, але дуже важлива. Украй важлива для крихкого здоров'я вашої дитини. Мова піде об здоров'я тимчасових зубів наших маленьких дітей, і про те, якими батьківськими хитрощами можна змусити дитину робити щодня те, що іноді навіть дорослим робити лінь.
Коли починати чистити зуби для дитини? Кожен батько рано чи пізно замислюється над цим питанням. Стоматологи говорять - що чистити зуби треба відразу після їх появи. Чистити зуби повинні мама або папа своєму крихітці щодня уранці і увечері шматочком марлевої тканини, або спеціальною силіконовою щіточкою, яка одягається на палець батька. Спочатку процедура проводиться просто кип'яченою водою. Коли дитина підростає і йому вже можна довірити найбезпечнішу дитячу зубну щітку - обов'язково починайте привчати дитину чистити зуби і тут вже можна використовувати спеціальні дитячі зубні пасти.

Подібну інформацію хоч раз, але чув кожен батько, ну принаймні дбайлива матуся. Але хто з нас насправді почав чистити зуби дитині щодня відразу після їх появи? Якщо один на сотню - то це вже добре. А коли ви зрозуміли, що дитині вже пора чистити зуби і почали привчати його до цієї процедури систематично?
Особисто я, придбала дитині набір м'яких дитячих зубних щіток в рік. Чистити зуби щодня уранці і увечері ми почали десь в 2,6года, до цього зубною щіткою користувалися не регулярно.
Маленький ліричний відступ: Сьогодні до моєї дочки у гості прийшла подружка, з якою вони дружать з народження, - ми сусіди. Дівчатка народилися з різницею 2-і тижні. У моєї дитини спочатку були погані, жовтуваті зуби особливо передні, у подружки - просто ідеальні білі зубки. Що ж я побачила сьогодні: у сусідської дівчинки карієс і дірки в багатьох зубах. У мене немає хобі заглядати чужим дітям в рот - просто малятко кілька разів скаржилося, що їй болять зуби - довелося подивитися, що там таке. Дітям по три з половиною роки. Як таку дитину відвести до стоматолога, що б він подивився, почистив і запломбував зуб? Я не представляю.. На це погодиться далеко не кожен малюк, та і дантист тут потрібний не простій, а з талантом спілкування з дітьми.
Ось після цього і народилася нова тема для поста. А суть така: Не нехтуйте простою, не займаючою часу гігієнічною процедурою - це може вилитися у велику проблему, непотрібний стрес і біль для дитини!!! Щоденна гігієна порожнини рота, і відповідне живлення украй важливі для збереження здоров'я зубів! (Але, на жаль, не виключають на 100% виникнення карієсу.)
Про важливість догляду за молочними зубами:
1. Молочні зуби тримають місце для постійних зубів. Здорові тимчасові зуби прямо забезпечують здоров'я для постійних зубів. Хвороби і несвоєчасне лікування молочних зубів може привести до ушкодження постійних зубів які зароджуються у коріння тимчасових зубів.
2. Здорові молочні зуби, відсутність карієсу і незапломбованих дір - осередків інфекції - забезпечує також і здоров'я шлунково-кишкового тракту вашої дитини.
3. Здорові тимчасові зуби мають величезний вплив на формування правильного прикусу у дітей, а також правильних форм і пропорцій щелепи.
4. А як вам подобаються діти з чорним, страшними молочними зубами? Мені - не дуже. Потурбуйтеся про зовнішній вигляд вашого малюка - адже це має прямий вплив на самооцінку дитини і розвиток різних непотрібних комплексів у дітей.
Отже, від теорії до практики. Як привчити дитину чистити зуби? Як завжди вже з практики, розкрою свої нехитрі, але дієві секрети привчання дитини до цієї гігієнічної процедури: "Секретів" як завжди декілька: 1. Особистий приклад. Наші маленькі діти завжди прагнуть наслідувати своїх дорослих батьків. Якщо ваш (нехай навіть однорічний) малюк щодня бачить, як його мама двічі в день чистить зуби, він обов'язково захоче робити теж саме разом з вами. У цей момент головне не відбити у дитини бажання, а швидше придбати йому відповідною зубну щітку і пасту. Наберіться терпіння - спочатку, це не зовсім схоже на гігієнічну процедуру.
2. Мотивація. Маленькій дитині важко пояснити те, що чистити зуби дуже важливо, потрібно і потрібно. Дохідливою і доступною для сприйняття формою пояснення цієї проблеми карапузами - буде казка. Наприклад, "Казка про карієси" (подібну, мій чоловік придумав для дочки). Хто такі "карієси" ви здогадуєтеся самі. Казку, цілком можна вигадати самостійно. Якщо хочете, підкажу мотив: "Вночі, до діток, які не чистять зуби і люблять їсти багато солодкого приходять злі шкідники - "карієси". Карієси роблять красиві білі зубки чорними і негарними. Коли діти, беруть в руки пасту і щітку - злі карієси відразу втікають.. " Казка з подібним сюжетом і вид батьків, які щодня чистять зуби, - примушує малюка твердо вірити, в те, що чистити зуби дуже важливо.
3. Вибір зубної щітки. Для багатьох дітей інтерес до процедури чищення зубів визначається зовнішнім виглядом зубної щітки. Звичайно, мама повинна потурбуватися про те, щоб щітка підходила дитині з точки зору безпеки (розмір, форма матеріал), але не менш важливо, щоб дитина сама вибрала собі ту щітку, яка йому подобається. Наприклад, у моєї дочки є 3 зубних щітки, кожного разу вона, на власний розсуд вибирає собі ту, яку захоче - це для неї гра, в якій вона може робити вибір сама.
4. Зубна паста. Дитяча зубна паста має приємний для дітей смак, а також не містить шкідливих для організму дитини речовин. Це на той випадок якщо малюк проковтне частину пасти. Склад зубних паст для найменших передбачає те, що дитина взагалі, проковтне усе, що знаходитися на щітці. Звичайно, краще всього, попросити дитячого стоматолога порекомендувати зубну пасту саме для вашого чада. Для кожного віку, та і для дитини існує потреба в тих або інших активних компонентах у складі зубних паст. А якщо ви вже визначилися з вибором зубної пасти - те можете купити своєму чаду декілька тюбиків з різними смаками - це також буде елемент гри, малюк зможе вибирати ту пасту, яку захоче.
Маленькі секрети кажеться закінчилися. Залишився лише один момент, про який хочеться розповісти. Це мультфільм, в якому наочно видно як діє карієс на зуби. Місяці два тому, ми випадково з дочкою подивилися цей мультик, і це дуже позитивно вплинуло на свідомість дитини. Після кожної цукерки - біжить чистити зуби, більше того, поїдання кожної цукерки 10 разів дитиною обмірковується, якщо не почистили зубы- прямо серед ночі може бути підйом для цієї процедури.

От маленьких хитростей к строгим правилам: В этом посте я не ставила цели с медицинской точки зрения вам рассказывать об особенностях и тонкостях ухода за детскими зубами, - так как я сама многого не знаю. Подобной информации при желании в интернете множество и вы обязательно найдете то, что вас интересует или спросите у вашего врача.
Но несколько важных моментов, которые следует обязательно соблюдать я хочу подметить: 1. Маленькие дети, даже не смотря на свои старания вычистить зубы, не смогут это сделать хорошо, особенно в уголках рта - обязательно помогайте ребенку дочистить зубы , хотя бы время от времени. 2. Обязательно чистить зубы с ребенком хотя бы 1 раз перед сном! 3. После еды желательно прополоскать полость рта водой, что бы остатки пищи не способствовали развитию кариеса. 4. В целях очищения зубов от налета, также, можно давать ребенку погрызть морковку или яблоко, но это не заменяет чистку зубов. 5. Начинайте чистить зубки своим детям как можно раньше, не ленитесь, и вы обязательно увидите позитивные результаты своих стараний. 6. Ребенку, у которого уже есть 20 зубов, желательно, раз в 6 месяцев посещать детского стоматолога. Очень важно найти, действительно "детского" врача, у которого есть подход к детям, которого ребенок не будет бояться.
Чим раніше ви почнете впроваджувати в життя малюка цю процедуру, тим більше простою і природною вона йому здаватиметься. Профілактика - кращий спосіб попередити неприємні хвороби. Зубний біль - це не те, що ми хотіли б побажати нашим дітям (особливо маленьким). Пам'ятаєте, набагато простіше попередити хворобу, чим лікувати її.
Дорогі батьки не лінуєтеся, будьте свідомі, адже кожен, хто народив дитину зобов'язаний робити усе, що б зберегти його здоров'я!
Не нехтуйте цією простою гігієнічною процедурою - адже вона допоможе зберегти вашій дитині красиву і щасливу посмішку. Докладете усі зусилля до того, що б ваш малюк мав усі навички і сталу звичку чистити зуби. Адже це цілком у ваших силах і на усе 100% залежить від вас.
У качесве P.S.: Ва шего дитини, напевно, заинтерисует хотябы одна з подібних щіток?

Категорії