Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як вибрати хресних батьків для дитини

Вибрати хресних батьків - хрещених батьків - для власної дитини буває зовсім не просто. Батьки повинні з усією відповідальністю підійти до вибору хресних. Хресні - це люди - які, як і батьки відповідальні за дитяти перед Богом. Хресні - відповідають за моральний і духовний розвиток, за виховання дитини за законами християнства. Хресні -это не просто друзі і хороші знайомі або забезпечені родичі - це люди, яким ви можете довірити виховання власного чаду, це ті, на кого ви можете вважатися в скрутну хвилину, це ті, хто зможуть стати для малюка другою мамою і папою.

Обряд хрещення - це обряд духовного народження людини і в цьому обряді хресні батьки по суті беруть на себе відповідальність за духовне виховання хрещеника. Поэтому- хресні батьки мають бути віруючими людьми. При виборі хрещених батьків слід пам'ятати про той, хто все ж не може стати хресним для дитини : Люди іншої віри і невіруючі люди малолітні діти (хлопчики віком до 15 років і дівчатка віком до 13 років, тому, що діти не можуть ручатися за віру того, що хреститься) люди психічнохворі або занепалі морально батьки дитини, що хреститься. люди полягають в шлюбі не можуть бути хрещеними батьками однієї дитини (Хресні однієї дитини не можуть і надалі одружуватися і мати інтимних стосунків. Такі ж заборони існують і між хресними і справжніми батьки дитини ). Часто батьки замислюються над тим, скільки пар хресних може бути під час обряду хрещення : У дитини обов'язково має бути один хрещений батько - у хлопчика - хрещений батько, у дівчинки -крестная мати. Може бути 1 пара хресних і більше. Але чим менше хресних (пара хрещених батьків) - тим серйозніше ці люди віднесуться до відповідальності покладеної на них.
Що повинні мати хресні під час обряду хрещення: обидва приймачі повинні мати натільний хрест; знати напам'ять молитву "Вірую" (чи уміти її прочитати); хресна мама повинна при собі мати крыжму (відріз простої білої тканини, в якій хрестять малюка).
А зараз про найцікавіше. Напевно, майже у усіх читачів хресні або вони самі є хресними батьками, але про обов'язки хресних мало хто знає. У обов'язку хресних входить далеко не те, що усі собі уявляють : дарувати подарунки в день народження, носити шоколадки і різні іграшки, а також час від часу грати з малюком, найголовніше - підтримувати дружні стосунки батькам хрещеника. Ось те, на що хресний батько має бути хоч би здатний: хрещений Батько повинен молиться про свого хрещеника і його здоров'я. Дуже корисно з малюком разом сходити в храм, прийняти причастя. Хресні проводити час з дитиною навчаючи, граючи, читаючи, оповідаючи і міркуючи про добро, вірі, любові, моральності, християнській мудрості і іншим цінностям властивим віруючій і добрій людині. Наприклад: Вивчите з малюком коротеньку дитячу молитву. Подаруєте дитині дитячу біблію і читайте її разом.
Хресних батьків краще вибрати з тих людей, які проверенны роками, - родичів або близьких друзів. Постарайтеся вибрати хресних таких - що б не пропали відразу після хрестин і на довго. Хресний повинен усвідомлювати усю відповідальність, яку він на себе бере і турбота про хрещеника має бути і його бажанням, хоч в якій те мірі. У хресного не має бути надто багато хрещеників, що б він фізично міг приділити кожному увагу.
Говорять, що від хреста відмовлятися не можна - тому, краще спочатку ненав'язливо запитати чи є бажання у людини хрестити вашу дитину.

А що робити, якщо ви вже 5 разів хресний, і хочете бути хорошим хресним, але не відчуваєте в собі особливих знань, що б навчати дитини християнської моралі. Але адже вас не так просто вибрали батьки хрещеника, ви напевно маєте добре серце - ваші ради, знання і досвід також будуть дуже цінні в спілкуванні в спілкуванні з хрещеником.

А що робити якщо вибрав хресних для дитини - а їх як вітром здуло, або нічому вони і не збираються учити малюка. 1. Можливо хресні помилково думають, що при кожній зустрічі з дитиною - йому треба нести який те дорогий подарунок і це їх відлякує. Поясните хрещеному батьку, що це не так, пробудите у хресного бажання бачити і спілкуватися з дитиною. 2. Обов'язково самостійно займіться духовним вихованням дитини : самі зводите його в церкву, шануйте разом Біблію, вивчите молитву, і т. д.

P.S: Як би не було це сумно, але я ще не разу не зустрічала хресних батьків, які хоч би раз сходили з дитиною в церкву або хоч на половину виконували свої духовні обов'язки перед малюком. У наш час хресні - це люди з якими комфортно спілкуватися батькам, а ще подарунки і шоколадки на свята і День народження.

Категорії