Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

ЗВЕРНЕННЯ До ЛІКАРЯ — ЗАПОРУКА УСПІХУ

Той факт, що до лікаря потрібно звертатися своєчасно, не є відкриттям, проте, на практиці часто буває інакше: перш ніж звернутися за меддопомогою, батьки прагнуть впоратися (на жаль, не завжди успішно) із захворюванням своїми силами. Це залежить і від культури батьків, і від кваліфікації і моральних якостей лікаря, і від стосунків сімейного лікаря, що склалися, зі своїми підопічними,.
Ви повинні знати, що ваш дільничний або сімейний лікар, або лікар, з яким підписаний контракт на медичне обслуговування, несе юридичну відповідальність за здоров'я і життя вашого малюка.

З одного боку, це зобов'язало його здійснювати свій нагляд ретельно і сумлінно, з іншого - він вимушений керуватися певними законодавчими актами і інструкціями (серед них і тими, що торкаються лікування), в які життя саме вашої дитини не завжди може "вписатися". Тому лише ваше взаєморозуміння і безумовна довіра друг - другу можуть бути гарантією того, що ваша дитина виросте здоровою і наповненою сил.
Кожного разу, оглядаючи дитину уперше і призначаючи йому лікування, лікар ризикує помилитися і не тому, що має погані знання з того або іншого питання, а тому, що прояв симптомів захворювання і перебіг хвороби визначаються багатьма чинниками, обумовленими особливостями організму дитини.
Ви маєте право: - отримати від лікаря доступну інформацію про призначений лікувальний засіб; - висловити свої сумніви відносно поставленого діагнозу і призначеного лікування; - висловити свої припущення про причину захворювання; - розповісти що, на ваш погляд, незвичайного в поведінці малюка ви помічаєте; - викликати лікаря повторно, якщо щось в стані дитини вас насторожує, навіть якщо його оглянули напередодні.
у вас загальна зацікавленість в здоров'я малюка
Якщо вам здається, що лікар іноді перебільшує міру захворювання дитини, пам'ятаєте, що у нього більше досвіду і знань порівняно з вами. Виключивши небезпечні для життя і здоров'я малюка ситуації, ви разом убережете його від серйозних захворювань або від розвитку їх ускладнень. Обговорите з лікарем ситуацію і у тому випадку, якщо він, як вам здається, призначив "дуже просте" лікування, яке ви могли б здійснити і без його допомоги. Можливо, стан дитини не потребує призначення інших лікувальних засобів і доречно буде спадкоємства принципу "Не пошкодь"!?
Не нехтуйте профілактичними оглядами, у тому числі лабораторними дослідженнями, навіть якщо ви упевнені, що з вашою дитиною все гаразд. 1. батьки не завжди можуть об'єктивно оцінити (і це - нормально) рівень фізичного і нервово-психічного розвитку своєї дитини, 2. існує багато захворювань, при яких зміни в ураженому органі протікають непомітно і стан дитини може довго залишатися цілком нормальним.
Якщо ви вважаєте, що у вашій поліклініці якість роботи лабораторії не найкраща, проведіть дослідження в тій, де, на вашу думку, це зроблять добре. Якщо ваш дільничний педіатр (чи сімейний лікар) по яких-небудь критеріях вас не влаштовує, ви маєте право звернутися за консультативною допомогою до лікарів тієї самої поліклініки, де ви оглядаєтеся, попросити направити вас в інший лікувальний заклад або самостійно звернутися до того лікаря, якому ви довіряєте. Головне, щоб інтереси дитини були дотримані!
З вибором педіатра і дитячої поліклініки дуже важливо не помилитися. Важливо, що б ви могли довіряти лікареві, покладатися на його досвід і авторитет. Не виходити з його кабінету з множиною сумнівів і питань, і бажанням проконсультуватися у іншого фахівця. Свого часу, схожа ситуація у мене була з вибором пологового будинку і лікаря, який повинен був приймати пологи.
У кожної жінки що чекає дитини, виникає безліч питань, страхів і сумнівів перед пологами. Часто ми навіть не знаємо, якими мають бути ці питання і на що дуже важливо звернути увагу. Адже подібного досвіду ще немає і порадитися, можливо, ні з ким. Потрібну мені інформацію, відгуки про пологові будинки, лікарів, вартість і роз'яснення різних процедур супутніх пологам - я знайшла на жіночих форумах. Мені це здорово допомогла прояснити ситуацію з купою питань і неопределенностей, і я вдало зробила свій вибір.
У виборі педіатра я керувалася позитивними відгуками своїх знайомих. Вийшло так, що у нас дуже різні погляди на лікування дитини. Іноді доводиться посперечатися. Але цей лікар дуже уважний до дитини і має великий досвід, часто помічає те, чого я ще не бачу.

Категорії