Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Болі в попереку при вагітності

Зміст:

 • Причини поперекової болю у вагітних
 • Як впоратися з болями в попереку при вагітності
 • Якщо болить у попереку на ранніх термінах вагітності
 • Якщо у вагітної поперековий біль біля крижів
 • Якими продуктами зміцнити поперек
 • На біль в попереку під час вагітності скаржиться приблизно половина жінок. Як правило, дискомфорт проявляється приблизно на п'ятому місяці і повністю проходить після пологів. Зі зміною маси жіночого тіла, пов'язаним з ростом плода, дещо зміщується центр ваги. Вагітним, щоб легше зберегти вертикальне положення, при пересуванні доводиться трохи відкидатися в попереку. Хребет відчуває значне навантаження, починає хворіти. Біль з'являється в спині, тазі, нерідко віддає в ногу. Найчастіше це трапляється після тривалої ходьби, тривалого перебування у положенні стоячи.


  Причини поперекової болю у вагітних

  Якщо починає хворіти в тазу, внизу живота і стегон спереду, причиною болю є розм'якшення зв'язок під дією гормону релаксину. Він виробляється яєчниками і плацентою. Під дією релаксину і інших жіночих статевих гормонів хрящі і зв'язки набухають, стають більш пухкими, кістки суглобів розходяться, а відстань між ними заповнюється спеціальною рідиною, чого збільшується рухливість кісток тазу.


  Болі в кістках тазу не повинні бути сильними. У разі сильних болів, що супроводжуються порушенням ходи, це може бути симптомом симфізопатії - захворювання, пов'язаного з надмірним розслабленням лонного зчленування.


  Поширеною причиною, по якій болить поперек під час вагітності, можуть бути камені в нирках. Як правило, біль різка, порушується сечовипускання. Ниркові кольки викликаються проходженням каменя по сечоводу, він травмує слизову.


  Щоб перестало боліти в попереку, вагітним призначають знеболюючі препарати, а також препарати, що усувають м'язовий спазм. У разі неясного діагнозу спочатку потрібно визначити вид каменів. Лікування каменів у нирках виконують дієтою, препаратами традиційної або засобами народної медицини.


  Іншою причиною болю з'являється в попереку і пов'язаної з захворюваннями нирок, є пієлонефрит. Дівчата і молоді жінки страждають даним інфекційним захворюванням в 5-6 разів частіше хлопчиків і чоловіків. Причиною запального процесу є кишкова або синьогнійна паличка, ентерококи, стафілококи. Тому якщо при вагітності болить поперек, підвищується температура, виникає набряклість, змінюються характеристики сечі – вона каламутніє, погіршується її склад, що виявляється аналізом – це характерні ознаки пієлонефриту.


  Щоб не боліли суглоби і кістки, особливо у разі тієї чи іншої патології опорно-рухового апарату – остеохондрозу, викривлення хребта – корисно зміцнити м'язи спини.


  Для профілактики болю в попереку до вагітності корисно зайнятися плаванням. Тренування розслаблюють хребет і в той же час роблять спинні м'язи сильними.


  Як впоратися з болями в попереку при вагітності

  Якщо спина болить в поперековому відділі і причина дискомфорту та чи інша патологія опорно-рухового апарату, проконсультувавшись з лікарем, можна почати носити допологовий бандаж. Він особливо необхідний, якщо робота майбутньої мами пов'язана з тривалим перебуванням в положенні стоячи, тривалою ходьбою.


  Якщо поперек або спина болять досить сильно, за призначенням лікаря можна зробити легкий масаж, щоб пішов спазм м'язів, що викликає біль. Рухи повинні бути погладжують, при цьому корисно масажувати спину і стопи. Для масажу стоп можна використовувати спеціальний масажний килимок або м'ячик. Цілком достатньо п'яти хвилин розслаблюючій процедури. При цьому відчуття повинні бути комфортними.


  Коли перестане боліти у попереку, для відновлення рухливості спини і хребта корисно щодня виконувати комплекс вправ лікувальної гімнастики для вагітних, рекомендованої лікарем.


  У будь-якому випадку, а не тільки під час вагітності, коли поперек болить через збільшення навантаження на опорно-руховий апарат, необхідно щадити спину, намагатися її менше навантажувати:

 • сидячи на стільці, обов'язково спиратися на спинку

 • Категорії