Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Болить живіт в області пупка при вагітності, що робити?

Вагітність, для деяких довгоочікувана – це не лише піднесений настрій, а також різні зміни в організмі і пов'язаний з яка відбувається перебудовою дискомфорт. Навіть у випадку виняткового жіночого здоров'я що-небудь та заболить. Може прихопити спину, іноді болить живіт в області пупка.


У ряді випадків це абсолютно нормально, тому впадати в неспокій і паніку не варто. З іншого боку, необхідно знати про хворобливих відчуттях як можна більше, щоб, якщо раптом щось піде не так, своєчасно зреагувати.


Чого болить в животі біля пупка у вагітних

 • У ряді випадків це абсолютно природна біль, пов'язаний зі збільшенням розмірів живота.
 • Інша поширена причина – розтягування так званої круглої зв'язки печінки, яка являє собою зарослу пупкову вену, вона є у жінок і у чоловіків. Зв'язка бере початок від пупка і зв'язується з воротами печінки. Під час вагітності внутрішні органи зміщуються і тягнуть круглу зв'язку, чого з'являються хворобливі відчуття.
 • У ряді випадків причиною дискомфорту може бути недостатня розвиненість м'язів черевного преса. Ситуація ускладнюється тим, що зі збільшенням розмірів плода і його ваги істотно зростає ризик виникнення пупкової грижі. Напевно багато звертали під час вагітності увагу на вивернутий назовні пупок. Як правило, після пологів він повертається у початкове положення.
 • Найчастіше дискомфорт біля пупка проявляється на тринадцятому тижні вагітності. Зазвичай нічого робити не потрібно, через деякий час біль проходить сама собою.


  Але якщо крім болю має місце блювання, запор, метеоризм, частішає пульс – це симптоми пупкової грижі. На животі з'являється освіта довгастої форми, до якого доторкатися боляче. Необхідно викликати "Швидку допомогу" і нічого самостійно не робити.


  Біль в животі у вагітних при кишкової інфекції

  Якщо під час вагітності з'являється біль у животі біля пупка, можливою причиною може бути кишкова інфекція, особливо якщо мають місце наступні симптоми:

 • біль проявляється не постійно, а переймами

 • Категорії