Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Чому псується зір при роботі за комп'ютером

Працюючи за комп'ютером, багато через деякий час помічають, що очі стали гірше бачити. В деяких випадках спостерігаються почервоніння очей, вони швидко стомлюються. Виникає природне запитання: "Чому псується зір від комп'ютера?". Сайт "Сила здоров'я" пропонує поглянути на це явище з іншого боку.

Комп'ютер псує зір?

Багато переконані, що причини погіршення зору пов'язані з неправильною організацією робочого місця. Крім того, негативну роль відіграють інші фактори, пов'язані з неправильним використанням сучасної офісної техніки. І частка істини в тому, що саме комп'ютер впливає на зір, є!

 • Зорове напруження викликає забрудненість монітора – часом поточних справ дуже багато і просто ніколи зайвий раз протерти екран спеціальною серветкою. До речі, робити це рекомендується вранці, до включення РК монітора, поки екран не нагрівся.
 • Свою лепту в погіршення зору вносить неправильне розташування монітора – падає прямо на екран світло з вікна робить зображення бляклим, в результаті чого очам доводиться сильніше напружуватися. Іноді монітор через нестачу місця розташовують навпроти віконного отвору. Робити це не рекомендується, оскільки різкий контраст сильно стомлює очі.
 • Дуже багато прагнуть завершити роботу до певного терміну. І тому їм просто ніколи робити перерви. В результаті комп'ютерна обробка даних продовжується протягом багатьох годин поспіль.
 • Безумовно, перераховані фактори сприяють погіршенню зору. У результаті створюється враження, ніби зір псує саме комп'ютер.


  З іншого боку, невже достатньо усунути всі перераховані фактори, додатково налаштувавши оптимальне очам дозвіл і частоту мерехтіння монітора, і більшість комп'ютерних користувачів стануть бачити краще?


  Віриться насилу.


  Збереження здоров'я очей не допоможуть навіть регулярні відвідування офтальмолога. У кращому випадку фахівець зможе вчасно помітити ті чи інші відхилення і призначить лікування.

  Як насправді комп'ютер впливає на зір

  Придивіться, як працює більшість комп'ютерних користувачів. Пильний немигающий погляд в монітор. Не секрет, що як не удосконалюються сучасні монітори, до якості паперової сторінки їм поки ще далеко. Але одним недосконалістю техніки дане напружений стан очей не пояснити.


  Взяти, приміром, програмістів. Вони давно з комп'ютером на "ти" і при цьому не відчувають зорового напруги, навіть тривалий час дивлячись в монітор.


  Інший приклад. Більшість знає, з яким умонастроєм доводиться читати нудний підручник при підготовці до іспиту з неинтересному предмету, якої потрібно просто "здати". Очі швидко втомлюються, погляд стає пильним. Часто доводиться змушувати себе прочитати чергову сторінку.


  І з яким задоволенням читається цікава книга! Без жодного шкоди для очей її цілком можна "проковтнути" за ніч.

  Винен комп'ютер до погіршення зору?

  Комп'ютерна обробка різної службової інформації у більшості користувачів викликає таке ж психологічне напруження, як нудного читання підручника по неинтересному предмету. Психіка напружується, виникає напруга віддається очам і вони починають "витріщатися в монітор. Як результат, виходить, що комп'ютер псує зір.


  На відміну від користувачів, програмістам практично завжди цікаво писати програми. Тому психічна навантаження при роботі за комп'ютером у них мінімальна. У результаті очі втомлюються менше.

  Що робити, якщо псується зір від комп'ютера?

  Зробити все для зняття психологічного напруження! Один з можливих виходів із ситуації – наслідувати приклад програмістів і спробувати відшукати в роботі комп'ютерної той чи інший інтерес. Як показує приклад підготовки до іспиту з неинтересному предмета, саме відсутність інтересу викликає напруження психіки. В результаті від комп'ютера дійсно псується зір.


  Як ні парадоксально, зняття психічного напруги допомагає вдосконалення комп'ютерних навичок. Чим впевненіше ви відчуваєте себе, працюючи в конкретній програмі, тим менше психічне напруження відчуваєте. Як результат, знижується навантаження на очі і зменшується зорове стомлення.


  Категорії