Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Корисні властивості чорноплідної горобини

Багато вирощують в саду або на дачі чорноплідну горобину. Більш точно рослина називається аронией, воно не полягає в близькій спорідненості з горобини звичайної. Гіллястий чагарник виростає до 3 метрів, не вимагаючи особливого догляду, він невибагливий і морозостійкий. У ягід трохи терпкий смак, їх властивості особливо корисні для зниження артеріального тиску.

Сорти аронії

Чагарник виростає в помірному кліматі Східної Європи і Північної Америки, аронія червона і чорна окультурені. У природних умовах червона різновид виростає до 4 метрів, чорна рідко перевищує 2 метри. Гібридний сорт отримав назву аронія фіолетова.


З фіолетовою і чорною різновиди В. В. Мічуріним була виведена культура, одержала широке поширення. В кінці 19 століття був отриманий штучний гібридний рід сорбарония, що включає п'ять різних видів рослини і відрізняється більш солодкими ягодами темно-вишневого кольору. Дані рослини стали називати "чорноплідної горобини".


В даний час збереглися сорти чорноплідної сорбаронии використовується при створенні гібридних сортів аронії і горобини. Значна їх частина, виведена по прямій лінії, безповоротно втрачена.


Тим не менш під виглядом аронії чорноплідної цілком можна придбати сорбаронию. Аронія незалежно від кольору є сильноветвящимся чагарником, в той час як сорбарония - невелике дерево.


При виведенні В. В. Мічуріним ставилося завдання отримати культуру, максимально пристосований для вирощування в умовах, несприятливих для більшості рослин: короткого літа, морозної зими, бідної грунту. Чагарник витримує морози до -40С.


Практично всі сорти чорноплідної горобини самоплодны, тобто для запилення годиться пилок даного сорту, в тому числі самої рослини.


Врожайність висока, близько 3-8 кг з куща. Кисло-солодкі ягоди з характерним терпким смаком, зрідка віддають гіркотою, корисні, але далеко не завжди використовуються в якості смачного десерту. Як правило, з плодів одержують сік, варення і вино.


У продажу можна зустріти різні сорти, в тому числі імпортні:

  • Арон (Данія)

  • Категорії