Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Корисні властивості дайкона

У минулому часи, коли дайкон – японська редька або редис – вважався екзотикою. Багато використовують корисні властивості рослини, вирощуючи його на садових ділянках. Одні вважають його редисом, інші редькою і навіть ріпою. У перекладі назва означає "великий корінь".

Розміри і смак японської ріпи

Рослина і справді може виростати, як ріпка у відомій російській народній казці (може, ми не знаємо початок казки - що хтось пожартував над старим дідкою і замість насіння ріпи продав йому дайкон?). Одні сорти дуже довгі і можуть досягати довжини 2.5 метра. Інші вражають масою: до 30кг.


Академік Н.І.Вавілов під час експедиції в Японії був свідком збору врожаю плодів. Кращі з них досягали ваги 15-20кг. На дерев'яній тачці їх вміщувалося всього два або три. Хоча смакові властивості великих представників обернено пропорційні їх розмірами. Тобто чим менше плід, тим він смачніший.


Японська редька соковита, не гіркий і не пекуча, смаком дуже нагадує капустяний качан.

Що корисного в дайконе

Його корисні властивості обумовлені високим вмістом вітаміну С, добова потреба вітаміну міститься в плоді вагою 250г. Багато вітаміну С у молодих листках. Вони їстівні і їх також можна різати в салат.


Крім того, в ньому містяться вітаміни групи В, вітамін Е. Вони необхідні для нормального функціонування нервової системи і забезпечення здорового стану клітин.

 • Коренеплід має властивість відновлювати запаси калію, необхідного для видалення з організму шкідливих речовин. В результаті показники "шкідливого" холестерину нормалізуються, знижується артеріальний тиск.
 • Японська редька корисна вмістом солей калію, магнію, фосфору, клітковини, пектинів. Клітковина і пектини допомагають травленню і швидкої евакуації з кишечника шлаків і токсинів. В результаті поліпшується стан шкіри, зникають прищі.
 • Плоди корисно застосовувати зовнішньо, щоб використовувати їх властивість видаляти прищі. На них можна наносити кашку, приготовлену з м'якоті редьки.
 • Вона допомагає впоратися з важкою жирною їжею, розвантажуючи печінку.
 • Страждають надмірною вагою можуть їсти соковиті плоди в своє задоволення, оскільки в 100 грамах всього 20ккал.
 • Корисні властивості дайкона використовується для заспокоєння нервової системи, для боротьби з безсонням: якщо незадовго до сну випити склянку соку, вийде швидше заснути.
 • Користь японського редиски здоров'ю


  Деяким більше подобається замість м'якоті вживати сік рослини. Він також допомагає процесів перетравлення їжі, утворення в достатній кількості жовчі.


  Сік і м'якоть застосовуються як сечогінний, володіють проносним ефектом. Входить до складу плода клітковина ефективно очищає кишечник від накопичених шлаків, залишків неперетравленої їжі. Тому овоч нерідко застосовується в різних програмах природного очищення організму.


  Антибактеріальні та антивірусні властивості дайкона і його соку допомагають впоратися із захворюваннями дихальних шляхів. Перш за все, з застудою, грипом, кашель, бронхіт.


  Деяким кашка з м'якоті овоча допомагає впоратися з похміллям і наслідками алкогольного отруєння.


  Найбільшу користь можна отримати, вживаючи коренеплід у свіжому вигляді, оскільки при термічній обробці руйнується вітамін С.

  Протипоказання вживання дайкона

  Японську ріпу не слід вживати в разі:

 • виразки шлунка або дванадцятипалої кишки

 • Категорії