Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Корисні властивості лохини

Лохина багато в чому схожа з чорницею. Обидва рослини є так званим багаторічним листопадним чагарником. Лохина росте також рясно, як чорниця, але її ягоди більші і більш довгасті. На смак менш солодкі, в них відчувається більше вологи. М'якоть зеленуватого кольору.

Де росте лохина

На відміну від чорниці, лохина росте не тільки в соснових борах. Її збирають на Алтаї, у тундрі, на Кавказі, серед кедрів, в лісах заболоченій місцевості, на сфагнових болотах. Вона невибаглива і тому їй не страшні ні розріджене гірське повітря, ні сухі, кам'янисті, кислі і бідні грунту. Чагарник воліє рости в помірному або холодному кліматі.


Рослина живе до 90 років. Як правило, перше цвітіння відбувається у віці 11-17 років. Ягоди вживають свіжими або готують з них кисіль, компот й варення. В урожайний рік з гектара можна зібрати до тонни ягід.

Чим корисний сік з ягід

Він смачний, а його властивості для надання лікувального і профілактичного ефекту можна порівняти з користю, даваемой гранатовим, яблучним і виноградним соками.


Сік має протизапальну дію, в ньому безліч антиоксидантів і вітамінів, необхідних організму протягом доби. Він практично не має протипоказань і тому може широко застосовуватися в програмах дієтичного харчування.


Корисні властивості ягід

В голубиці містяться органічні кислоти, дубильні речовини, вітамін С. Багато користі в листках рослини. В ягодах маса поліфенолів – рослинних речовин, які розслаблюють і розширюють судини. Діючи спільно з пробіотиками, поліфеноли допомагають зняти запалення, знищуючи бактерії викликають запалення.


Профілактичні властивості ягоди обумовлені наявністю фитохимикатов - антоціанів. Вони незамінні в боротьбі з такими серйозними захворюваннями, як бактеріальні інфекції, рак, діабет, різні запальні процеси. Сповільнюються процеси старіння, зменшується ймовірність розвитку різних патологічних процесів у головному мозку.


Лохина має властивість надавати протизапальну, жовчогінну, сечогінну і протисклеротичну дію. Завдяки щоденному вживанню корисної ягоди поліпшується робота серця, шлунка, починає оптимальним чином функціонувати кишечник. Лікувальні відвари з ягід і листя сприяють нормалізації обміну речовин.

  • лохина корисна в якості загальнозміцнюючого засобу в разі авітамінозів, різних порушеннях обмінних процесів в організмі

  • Категорії