Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лікування ГРВІ

Зміст:

 • Ознаки і симптоми ГРВІ
 • Лікування ГРВІ в домашніх умовах
 • Заходи профілактики
 • Харчування при ГРВІ
 • Лікування ГРВЗ народними засобами
 • Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) широко поширені. Найчастіше вони вражають однорічних, досить високі показники захворюваності у дошкільнят. Дорослі виявляють характерні симптоми і лікують ГРВІ в середньому 2-3 рази на рік.


  Ознаки і симптоми ГРВІ

  Гостру респіраторну інфекцію викликають віруси, яких в даний час відомо близько 200 різновидів, їх кількість постійно поповнюється.


  Хвороба дуже заразна. Віруси потрапляють на слизові оболонки повітряно-крапельним шляхом. Захворіти можна через дотик рук, посуд, рушник, тому спілкування з хворим слід строго обмежити.


  Поширенню вірусів сприяють прохолодна волога погода, знижений імунітет.


  Як правило, віруси вражають верхні дихальні шляхи, але у дошкільників патологія нерідко проникає в нижні відділи, викликаючи простудні захворювання, фарингіт, пневмонію.


  Лікування ГРВІ, викликаних різними збудниками, особливо утруднене із-за схожості симптомів.


  Хворого лихоманить, проявляється загальна інфекційна інтоксикація, уражається респіраторний тракт:

 • Лихоманка починається ознобом, в першу добу температура досягає максимальних значень 38-40С. Скільки тримається температура при ГРВІ, визначається збудником і ступенем тяжкості захворювання. При відсутності ускладнень лихоманка носить одноволновый характер.
 • Загальна інфекційна інтоксикація з'являється одночасно з гарячкою. Немає сил, нічого не хочеться робити, слабкість супроводжується пітливістю, болять м'язи, голова, очні яблука. Важко дивитися на світ, очі сльозяться. Блювота – характерний симптом ГРВІ у дітей дошкільного віку або у дорослих у важкій формі захворювання. В юнацькому або старечому віці у хворих паморочиться голова.
 • Ураження респіраторного тракту проявляється нежитем або закладеністю носа (риніт), осиплостью (ларингіт), фарингітом, болісним сухим кашлем (трахеїт), бронхітом, їх поєднаннями.
 • Більше ніж у половині випадків доводиться лікувати вірусну інфекцію в легкій формі. Температура не перевищує 38.5 С, головний біль терпима, запалені слизові оболонки верхніх дихальних шляхів.


  Приблизно в третині випадків виявляються ознаки ГРВІ среднетяжелой форми. Температура 38.1-40С, помірні прояви загальної інтоксикації, пульс 90-120 ударів в хвилину. За грудиною саднить, з'являється сухий кашель, який сигналізує про запаленні трахеї.


  У важкій формі температура перевищує 40С, тривало лихоманить, сильно болить голова, нудить або рве, ломить тіло. Пульс перевищує 120 ударів в хвилину, нерідка аритмія. Болить за грудиною, боляче кашляти.


  Лікування ГРВІ в домашніх умовах

  При перших симптомах захворювання необхідний постільний режим. Потрібно викликати лікаря, щоб він поставив діагноз, визначив ступінь тяжкості захворювання. У легкій і середньотяжкій формі ГРВІ лікують в домашніх умовах, важку форму – в інфекційному стаціонарі.


  Постільний режим особливо необхідний в перші дні захворювання, в період лихоманки і загальної інтоксикації. В іншому випадку зростає ризик ускладнень. Через 2-3 дні, якщо нормалізувалася температура та пройшли ознаки інтоксикації, дозволяється вставати.


  При лікуванні ГРВІ необхідно регулярно провітрювати приміщення, особливо на ніч, щоб поліпшити сон і функцію бронхіального дерева.


  Температуру до 38 С збивати не варто, оскільки в гострому періоді вона лікує захворювання, допомагає знищувати вірус.


  Марно лікувати ГРВІ сульфаніламідними препаратами та антибіотиками (Тетрациклін, Еритроміцин тощо), якщо причина захворювання – віруси.


  Прийом цих засобів також не знижує вірогідність виникнення ускладнень. Наприклад, хворі на грип, які вживали перераховані вище препарати з метою профілактики пневмонії, захворювали їй частіше, ніж не брали даних заходів.


  Тому, щоб усунути причини виникнення захворювання, лікар призначає лікування ГРВІ в залежності від збудника:

 • противірусними препаратами

 • Категорії