Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лікування щитовидної залози при гіпотиреозі

Зміст:

 • Функції ендокринної залози
 • Лікування гіпотиреозу щитовидної залози вимагає прийому гормонів
 • Як попередити гіпотиреоз щитовидної залози
 • Збільшення споживання йоду під час вагітності
 • Симптоми базедової хвороби
 • Народні засоби лікування щитовидної залози
 • Якщо доводиться помічати за собою значну зміну маси тіла – схуднення або повноту, підвищену дратівливість, часту і швидку стомлюваність, доводиться часто безпричинно мерзнути, але в той же час нерідко кидає в жар, часом б'ється серце, з'являється задишка, спереду шиї щось відчувається, ввечері не виходить заснути, але весь наступний день відчувається сонливість – може знадобитися лікувати щитовидну залозу. Чим раніше звернути увагу на симптоми захворювання, тим ефективніше виявиться лікування. Зрозуміло, його потрібно проводити під наглядом лікаря-ендокринолога, обов'язково консультуючись перед застосуванням тих чи інших народних засобів.


  Функції ендокринної залози

  Орган ендокринної системи розташований на передній частині шиї і формою нагадує метелика. Вага невеликий, до 40г, але його вплив на різні процеси в організмі велике.


  Залоза складається з безлічі дрібних бульбашок (фолікул), в яких нагромаджується йод, який надходить з їжею і водою. Ще одна її назва - тиреоїдна заліза. Назву утворено від двох грецьких слів: tireos - "щит" і idos – "вид".


  Варто лише відбутися того чи іншого збою в її роботі, як добре знайома людина сильно змінюється навіть зовні. Він може схуднути, стати нервовим, дратівливим. Або навпаки, набрати вагу і перетворитися в флегматика, якому ні до чого немає діла.


  Виробляються тиреоїдні гормони впливають практично на всі процеси обміну речовин. Їх функції – регулювання оптимального температурного режиму, вони необхідні для нормального росту і розвитку.


  Гормони безпосередньо впорскується в кров, що типово для залоз внутрішньої секреції. Насамперед, це трийодтиронін, 3 атома йоду (Т3) і тироксин, 4 атома йоду (T4).


  Як правило, в крові близько 5% Т3, близько 95% виду Т4. Дані речовини виробляються в фолікулах залози з накопиченого йоду за допомогою тирозину, незамінної амінокислоти.


  Необхідність лікувати щитовидну залозу може з'явитися, передусім, у разі йододефіциту. Добова потреба в цьому елементі становить 200-220 мікрограмів. Якщо протягом тривалого часу мікроелемента надходить менше норми, в крові знижується кількість Т3 і Т4. Відбувається збільшення розмірів залози і ставиться діагноз гіпотиреоз.


  Лікування гіпотиреозу щитовидної залози вимагає прийому гормонів

  Причини збільшення залози пояснюються просто. Через нестачу надходження йоду з їжею вона намагається захопити то мізерна кількість, яка виявляється в крові після перетравлення їжі. А оскільки його там мало, відбувається збільшення розмірів і утворюється зоб.


  Якщо ви ще не звертати на даний симптом уваги, вага залози може досягти декількох кілограмів. У ній утворюються вузли. Вузли не виробляють гормони, тому, незважаючи на великі розміри зобу, як і раніше спостерігається дефіцит Т3 і Т4. Усунути його, почавши приймати йод, вже не можливо. Викид гормонів у кров може відбуватися нерівномірно, у результаті чого періодично посилюється серцебиття.


  При хронічній формі даного порушення здоров'я доводиться все життя лікувати щитовидну залозу від гіпотиреозу, у певний час приймаючи відповідні гормональні препарати.


  Як попередити гіпотиреоз щитовидної залози

 • Заходи профілактики прості: достатнє вживання йоду. Для цього корисно солити їжу, хто її солить, йодованою сіллю. А також включати в раціон морепродукти – ламінарію, морську рибу, фейхоа, хурму, болгарський перець. Показаний прийом різних препаратів рослинного походження, що продаються в аптеці і усувають йододефицитное стан.
 • Важливо, що для засвоєння йоду потрібно тваринний білок, рослинний білок не дозволяє йому затримуватися в організмі. Тому необхідно м'ясо. При йододефіциті знижується інтелект, у дітей та підлітків спостерігається затримка фізичного розвитку.
 • Щоб не довелося лікувати щитовидну залозу, слід уникати стресів. Причому до захворювання призводять не тільки щоденні з'ясування стосунків на роботі. Його появі сприяє тривала робота в холодному кліматі, напружена підготовка до вступу в ВУЗ, знервована неблагополучна обстановка вдома, наприклад, пов'язана з хворобою близьких людей. Все це викликає перевантаження залози.
 • Причиною йододефіциту може стати забруднення роботи шлунково-кишкового тракту. В результаті навіть якщо з їжею йоду надходить достатньо, повністю він не всмоктується в кров і розвивається гіпотиреоз. В даному випадку лікування щитовидної залози варто почати з очищення кишечника від шкідливих речовин.
 • Збільшення споживання йоду під час вагітності

  При вагітності потреба в йоді зростає зі зрозумілих причин – вироблюваних гормонів потрібно не на один, а на два організму.


  Майбутня мама повинна отримувати його в добу не менше 300мг. Інакше може статися викидень або відбудуться незворотні зміни мозку немовляти.


  Якщо дитина народжується з вродженим гіпотиреозом, йому доведеться приймати гормональні препарати все життя. В іншому випадку існує ризик розвитку кретинізму і розумової відсталості.


  Симптоми базедової хвороби

  Так званий дифузний токсичний зоб (базедова хвороба) характеризується наступними симптомами:

 • очі витрішкуваті

 • Категорії