Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Лопнула судина В оці, що робити?

Недарма очі називають дзеркалом душі. Найчастіше саме погляд, розріз очей і форма дозволяють скласти враження про індивідуальність людини, саме на очі звертають увагу при спілкуванні. Втім, деякі переконані, що очі – це випнутий головний мозок. І це не така вже й нісенітниця.


Коли з оком щось не так, це швидко стає помітно. Так, часто звертають увагу почервонілі очі. Причиною цього явища може бути безсонна ніч, перевтома, різні очні захворювання. А якщо лопнула судина в оці, це дуже важко не помітити. Частина білка (склера) стає червоною і не звернути на це увагу практично неможливо.


Червонуватий синець виглядає погрозливо і негарно. Але турбуватися особливо не про що. Оскільки, як правило, він проходить без сліду приблизно через тиждень. Але раз це сталося, важливо розібратися в причинах цього явища. Оскільки слабкість очних судин може підказати про початок того або іншого захворювання, яке краще почати якомога раніше лікувати.


Чому лопнула судина в оці?

 • Причини, по якій посудина не витримав і тріснув, можуть бути різними. Одна з найпоширеніших – просто підскочило тиск. Швидко впоратися з різким стрибком тиску можна, викликавши "Швидку допомогу". Спровокувати очне крововилив так само може висока температура.
 • Коли лопнула судина в оці, це може служити сигналом такого серйозного захворювання, як цукровий діабет. У деяких випадках причиною руйнування судини може стати та або інша його патологія. Приміром, пов'язана з дефіцитом вітаміну С.
 • Судина в оці може лопнути за кон'юнктивіту або кератиту. У разі симптомів цих захворювань потрібно звернутися до окуліста.
 • Причиною синця може стати сильний удар в області ока.
 • Що робити, якщо лопнула судина в оці?

  Коли лопнула судина в оці, це виглядає досить страхітливо. Але потерпілому зовсім не боляче. До того ж сучасний підхід до лікування такого роду явищ – вичікувальний. Так що у багатьох випадках можна навіть не звертатися до офтальмолога. Як правило, всі симптоми зникають через 7-10 днів. Набагато більш тривалого лікування вимагають захворювання, які можуть бути причиною крововиливу.


  Якщо причина в кон'юнктивіті або кератиті

  Ознакою кон'юнктивіту є сльозотеча, світлобоязнь, почервоніння обох очей, відчуття в оці чогось стороннього, що постійно хочеться змити сльозою. Якщо у кон'юнктивіту бактеріальний характер, може утворюватися гній.


  Якщо кон'юнктивіт має алергічну природу, додатково з'являється набряк. Як правило, від захворювання страждають обидва ока, навіть якщо посудина працює тільки в одному оці. На додачу з'являється набряк слизової, як при нежиті.


  Краще всього для лікування кон'юнктивіту звернутися до окуліста.


  У разі кератиту - запалення рогової, опуклою і прозорої оболонки ока - білок так само набуває червонуватого відтінку. Боляче моргати, течуть сльози, неможливо дивитися на світ. Часті причини кератиту – інфекційні захворювання, пов'язані зі слабким імунітетом і дефіцитом необхідних вітамінів. Якщо вчасно не зупинити запалення, може погіршитися зір. Дане захворювання не менш серйозно, ніж кон'юнктивіт. Тому потрібно якомога швидше звернутися до окуліста.


  Інші причини, від яких в оці може лопнути посудину

  У деяких випадках причиною лопнувших судин може стати різка зміна погоди. Особливо якщо пацієнт відноситься до категорії метеочутливих людей. Різке коливання погоди може викликати стрибок артеріального тиску, який при слабкості стінок посудини спричинить крововилив в око. Посудину з ослабленими стінками просто не витримує посиленого кровообігу.


  Викликати руйнування стінки судини також може підняття тягарів. Крововилив в оці може статися в результаті прийому алкоголю, жаркої лазні, перевтоми перед комп'ютером або телевізором. В даному випадку позбутися почервоніння і попередити можливий розрив судини просто. Потрібно як слід відпочити.


  Не варто лякатися тим, у кого надмірно виражені очні судини. Як правило, це всього лише індивідуальна особливість, ніяк не пов'язана з їх крихкістю. Лікування в даному випадку не потрібно.


  Щоб зміцнити судини, корисно усунути дефіцит вітаміну С і вітаміну Р (рутину), якщо такий дефіцит є.


  У деяких випадках судина в оці може лопнути в результаті надмірної сухості очей з-за недостатньої слізної плівки. Причиною явища може бути звичка надмірно пильного розглядання предметів, в результаті чого очі кліпають рідше звичайного і тому товщина слізної плівки стає мінімальною. Так само сухість очей може бути викликана напруженою зоровим навантаженням, несприятливими екологічними факторами. Впоратися з проблемою допоможе гімнастика для очей.


  Категорії