Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Можна запивати їжу водою

Багато хто звик запивати їжу водою, а ще краще чаєм або кавою, особливо зі смачним десертом. Чи це корисно?

Корисно запивати їжу?

Відомий дієтолог Герберт Шелтон вважає, що пити воду з часом і тим більше безпосередньо після трапези не варто.


Не секрет, що процеси травлення починаються безпосередньо в роті. Спочатку їжа подрібнюється зубами, змішується зі слиною. Чим більше жувальних рухів відбувається, тим легше шлунку, продукти рясно зволожуються слиною. Надходження води розріджує слину і послаблює її розщеплює дію.


Крім того, звичка запивання їжі водою викликає зниження оптимальної концентрації шлункового соку, при цьому змиваються різні ферменти і речовини, що сприяють ефективному травленню. Щоб до кінця перетравитися, їжі доводиться довше перебувати в шлунку. У ряді випадків повного перетравлення так і не настає, і харчова маса виявляється в кишечнику.


Не до кінця розщеплена їжа починає гнити, шумувати, розкладатись, викликаючи утворення газів. Продукти розпаду всмоктуються в кров, отруюють організм і є основною причиною маси захворювань.

 • Багато вважають корисним запивати їжу не водою, а молоком, хоча відомо, що молоко викликає бродіння в кишечнику.
 • Звичка запивання прохолодною рідиною – соком, газованим сиропом, водою – викликає скорочення м'язів травної системи, чого не до кінця переварені маси скоро залишають шлунок і виявляється в кишечнику.
 • Деякі вважають за краще вечеряти з пляшкою пива. Запивання пивом викликає бродіння в травній системі, порушує процеси оптимального засвоєння.
 • Коли запивання їжі водою корисно

  Водою корисно запивати тільки сухі продукти, оскільки часто їх складно не тільки переварить, але й проковтнути. Без вологи вони, як губка, вберуть сік в шлунку і перетворяться в грудку, погано засвояться.


  Цілком виправдано вживання келиха вина. Слабкий алкоголь стимулює апетит і виділення травного секрету. В результаті їжа швидше засвоюється, ймовірність бродіння зменшується. При наявності можливості цілком можна перекинути за обідом келих хорошого вина. Шкоди від нього мінімальний, а користь безсумнівна.


  Корисно запивати чаєм?

  Таніни, що містяться в чаї, приглушують чутливість слизової шлунка і кишечника, чому здатність поглинати їжу знижується. Кишечник впадає в своєрідну апатію, стає млявим і байдужим. Таким чином, коли від травної системи потрібно найбільша активність засвоїти необхідний організму, дія чаю змушує її працювати менш ефективно. Аналогічну дію надає морозиво.


  Корисно повністю відмовитися від прийому будь-яких рідин безпосередньо після трапези, відклавши чаювання на годину-півтора.


  Категорії