Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Причини і лікування заїди в куточках рота

Зміст:

 • Загальні причини заєд
 • Причини заєд у дітей і літніх
 • Лікування заєд в домашніх умовах
 • Народні засоби лікування заєд
 • Болісні тріщинки в куточках рота називають заїдами. Їх причина – мікроорганізми. Вони заважають загоєнню, а також можуть викликати запалення і лущення губ – захворювання хейліт, яка також розвивається при надмірному засмагу, впливі гарячого або холодного повітря, алергії.


  Загальні причини заєд

  Освіта тріщин може викликати алергія на певні різновиди зубної пасти або губної помади, а також дефіцит вітаміну В2 (рибофлавіну).


  У свою чергу, причиною авітамінозу може бути регулярний рідкий стілець (пронос). Кишечник гірше засвоює їжу, апетит знижений, організм втрачає вагу. Лущиться шкіра, погіршується стан волосся і нігтів, в куточках рота з'являються заїди.


  Зміна смакових пристрастей – хочеться крейда, річковий пісок, глину і т. п., на нігтях утворюються білі прожилки (койлоніхії) – сигналізує про дефіцит заліза. З даної причини мова може стати сухим, з виразками (афтамі), в кутах рота утворюються заїди.


  Появі тріщин можуть передувати скарги на погане самопочуття, загальне нездужання, слабкість, підвищену втомлюваність, задишку, серцебиття.


  Причиною розтріскування губ, освіти заїди в куточках рота може стати порушення відтоку сечі з нирок – гидронефрит.


  Причини заєд у дітей і літніх

  Утворення дефекту шкіри викликають поверхневі гнійничкові ураження стрептококами (імпетиго). Вони виникають не тільки в куточках рота, але і області крил носа, в місці змикання верхніх і нижніх повік біля скронь.


  Коли невеликі бульбашки розкриваються, на їх місці утворюються болючі тріщини. Вони сверблять, викликають слиновиділення, біль під час їжі.


  Причиною даного ураження стрептококами можуть стати тонзиліт, карієс, неправильний прикус. Часто їм страждають маленькі діти і літні.


  Імпетиго легко заразитися під час поцілунків, при користуванні предметами гігієни, загальної посудом, іграшками. Після одужання на шкірі не залишається слідів.


  Причиною ураження шкіри стрептококами і освіти заїди в куточках рота може бути цукровий діабет, порушення обміну речовин, діяльності шлунково-кишкового тракту, функції щитовидної залози (гіпо-та гіпертиреоз), ослаблення імунітету.


  Мікотичні заїди викликають гнучкий родини Candida albicans. Причиною даного ураження часто є неправильний прикус. Як правило, тріщини з'являються з двох сторін.


  Кандидоз також може бути пов'язаний з самолікуванням – прийомом антибіотиків, що викликає порушення функції кишечника. Можливою причиною може стати прийом кортикостероїдних гормонів, протизаплідних таблеток. При неправильному застосуванні дані засоби знижують захисні сили організму.


  Лікування заєд в домашніх умовах

  При ураженні шкіри в кутках рота не варто часте мити обличчя, оскільки дана процедура сприяє поширенню інфекції. Краще протирати шкіру горілкою або розведеним водою спиртовою настоянкою ромашки. Після контакту з тріщиною потрібно обов'язково вимити руки, нігті двічі на день змащувати настоянкою йоду.


  Якщо з'явилася тріщинка, її краще відразу змастити гігієнічною помадою або маслом. Краще, якщо в маслі достатньо вітаміну А, який сприяє загоєнню.


  Для домашнього лікування заєд підходить реп'яхову олію, яка продається в аптеці. Також даний продукт застосовують при облисінні, лупи.


  Інші рецепти лікування маслами:

 • при утворенні лікувати заїди в кутах рота смерековим маслом

 • Категорії