Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Причини задишки

Зміст:

 • Брак дихання при стресі
 • Причини задишки при заняттях фізкультурою
 • Поява задишки при гіпертонічній хворобі
 • Причини серцевої задишки
 • Задишка при атеросклерозі
 • Причини легеневої задишки
 • Причини задишки при анемії
 • Брак повітря відчувається при порушенні частоти, глибини вдиху і видиху. Якщо дихання перестало вистачати при фізичних навантаженнях, які раніше не викликали труднощів, варто з'ясувати причину задишки. Таким чином вдасться розпізнати і вчасно почати лікування серйозного захворювання.


  Брак дихання при стресі


  При задишці порушується частота, ритм і глибина дихання, здається, що не вистачає повітря. Деякі схильні впадати в паніку, приймаються шукати причину. Що, втім, природно, оскільки достатнє і своєчасне надходження тканинам кисню життєво необхідно. Інша справа, що в багатьох ситуаціях брак дихання суб'єктивна.


  Причиною задишки може стати стресова ситуація. Але навіть сильне емоційне потрясіння, що супроводжується виділенням адреналіну, не здатне серйозно порушити роботу організму. При самому сильному нервовому перенапруженні дихання стає менш ефективним, але все одно не припиняється.


  Інша справа, що при сильних емоціях деякі в буквальному сенсі "забувають дихати" і приймаються ковтати повітря, чому він виявляється в шлунку, а не в легенях, стає причиною задишки. Інші прагнуть максимально глибоко вдихнути, начисто забувши, що повітря також необхідно видихати.


  Відчуття нестачі дихання, нестачі повітря викликається м'язовим спазмом. Напрузі піддаються всі м'язи, в тому числі гортані і глотки, чого з'являється відчуття "клубка в горлі", "спирає подих". Цей стан також не становить серйозної небезпеки, оскільки організм не здатний сам себе задушити.


  Задишка може з'явитися в результаті отруєння снодійним.


  Причини задишки при заняттях фізкультурою

  Організм потребує підвищеної кількості кисню при значних фізичних навантаженнях. Наприклад, коли доводиться швидко піднятися по сходах на 5-7 поверх, встигнути на зупинку громадського транспорту.


  Причиною задишки фізкультурників стає підйом на висоту, де знижений вміст кисню, тренування на спеці, значне фізичне перенапруження, недолік спортивної підготовки, надмірно облягаючий спортивний костюм.


  Природне хвилювання перед змаганнями, випробуваний напередодні стрес, втома також погіршують дихання. Під час занять не вистачає повітря, з'являється задишка.


  Організм відчуває нестачу кисню, отруюється вуглекислим газом. Дихання стає судорожним, болить голова. Щоб не втратити свідомість, слід плавно знизити навантаження, зробити перепочинок або припинити заняття.


  Поява задишки при гіпертонічній хворобі

  При гіпертонії артеріальний тиск постійно підвищена з-за напружених м'язів у стінках артерій. На початку захворювання болить або паморочиться голова, шумить у вухах, нудота, іноді тече кров з носа, відчувається слабкість, пітливість, дискомфорт при зміні погоди, безсоння, погіршується пам'ять. З розвитком хвороби з'являється задишка, швидше настає стомлення.


  У разі гіпертонічної хвороби збільшується навантаження на серцевий м'яз. З часом вона починає гірше перекачувати кров. У живлять серцевий м'яз судинах частіше трапляються спазми, виникають болі в області серця.


  Причини серцевої задишки

  У разі серцевої недостатності швидкість кровотоку в судинах, що проходять через легені, сповільнюється. Частина вологи виявляється в легеневих міхурах. В результаті кров гірше насичується киснем, утруднюється вдих. Частішає дихання, паморочиться голова, темніє в очах. Відчувається слабкість, швидше настає стомлення, морозить, синіє шкіра, набрякають ноги.


  Щоб відрізнити серцевий задишку від інших різновидів, необхідно звернути увагу, ускладнений чи вдих. Інша особливість - задишка з'являється навіть при незначному фізичному навантаженні.


  В лежачому положенні важко дихати, тому варто:

 • розташуватися напівсидячи

 • Категорії