Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Причини збільшення селезінки

Для чого потрібна селезінка

Селезінка розташована в лівій верхній частині черевної порожнини. Це лімфоїдний орган овальної сплощеної форми. Селезінка стикається з діафрагмою, підшлунковою залозою, товстою кишкою і лівою ниркою. Основна функція селезінки - регулювати функції кровотворення. Крім того, селезінка фільтрує кров, очищаючи її від бактерій, регулює згортуваність крові. Вона один з головних учасників обмінних процесів. Причини збільшення селезінки можуть бути пов'язані з її здатністю перебудовуватися в залежності від наявності захворювань інших органів. Наприклад, при захворюваннях печінки зменшується відтік крові з інших органів. В результаті селезінка збільшується в розмірі.


Селезінка здатна очищати кров, виконуючи роль фільтра тонкого очищення. Це найбільший лімфатичний вузол організму. З допомогою селезінки кров звільняється від мікроорганізмів, антигенних часток (організм вважає їх чужорідним або небезпечними), загиблих еритроцитів. Селезінка дозволяє оперативно зреагувати на спроби проникнути через імунний захист організму.


Збільшена в розмірах селезінка може бути м'якою і щільною, болючою і болючою. Незалежно від причини збільшення селезінки, в деяких випадках орган стає таким великим, що починає здавлювати інші внутрішні органи. У цьому випадку так само виникають хворобливі симптоми.


Спленомегалія - збільшення селезінки

Як правило, спленомегалию – збільшення селезінки - вдається пальпувати. Як відомо, якщо селезінка функціонує правильно, вона не пальпується. В той же час абсолютно здоровий орган може збільшувати свою масу в певних ситуаціях в два рази. Тому визначення межі, починаючи з якої збільшення селезінки потрібно вважати спленомегалією, досить умовно.


Маса здорового органу складає до 150г. Розміри селезінки 10-11см, ширина 3-4см. Як правило, спленомегалию діагностують при збільшенні маси селезінки понад 200г. Решта випадків діагностуються ехографією, томографією або "тихої перкусією" (постукуваннями) і патологією не вважаються.


Для чого селезінка збільшує розміри

При збільшенні розмірів селезінки її здатність захоплювати клітини крові збільшується. Але цей процес має зворотній бік: коли з крові витягується багато патологічних клітин крові, вони погіршують фільтруючу здатність селезінки. Це стає причиною ще більшого збільшення селезінки.


В результаті процес може зайти так далеко, що з крові почне надходити надто багато клітин. У цьому випадку говорять про гиперспленизме - надмірно активному руйнуванні селезінкою клітин крові, що знижує кількість еритроцитів, лейкоцитів або тромбоцитів. Кров стає бідною еритроцитами, що викликає анемію. Починаються часті інфекційні захворювання із-за зменшення в крові кількості лейкоцитів. Кровоспинні функції так само стають низькими: адже так само знизиться кількість тромбоцитів.


Якщо не з'ясувати точні причини збільшення селезінки і не почати відповідне лікування, селезінка почне руйнувати не тільки патологічні клітини, але й цілком здорові.


Селезінка може збільшуватися внаслідок різних хвороб самої різної природи, від інфекції до онкології.


Поширені причини збільшення селезінки

  • цирози і пухлини печінки, кісти

  • Категорії