Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Що робити, якщо сіпається око

Зміст:

 • Чому сіпаються повіки очей
 • Що робити, якщо сіпаються повіки очей
 • Лікування посмикування очей правильним харчуванням
 • У багатьох іноді сіпається верхню або нижню повіку. Як правило, якщо дане явище тимчасове, воно не становить загрози здоров'ю. Але що робити, якщо смикання повік очей не проходить? Насамперед, варто дати організму необхідний відпочинок і сон, скорегувати звички харчування, щоб не викликати порушення діяльності різних органів.


  Чому сіпаються повіки очей

  Зорове перевтома. Одна з найпоширеніших причин посмикування повік, втома очей. Багато годин, проведених за нецікавою, але необхідною роботою перед екраном комп'ютера, звичка читати в транспорті, брак нічного відпочинку викликають перенапруження м'язів навколо очей.


  Нервова перевантаження. Повіки очей смикаються при значних нервових перевантаженнях, коли психіка тривалий час перебуває в постійному напруженні, відчуває стрес. Нервовий тик біля очей може розпочатися після отримання неприємного известия.


  Невроз. Причиною, чому сіпається нижню або верхню повіку ока, може бути невроз. Що робити в даному випадку? Постаратися знайти те, що травмує – той внутрішній конфлікт або обставини, що викликали стрес, джерело емоційного чи інтелектуального перенапруги психіки.


  У ряді випадків допомагає ретельно обміркувати, переосмислити ситуацію, зробити з неї правильні висновки, бути готовим виключити фактор її несподіваного повторення в майбутньому. Обов'язково необхідно тим чи іншим способом розслабитися, заспокоїтися, дати організму відпочинок.


  Кон'юнктивіт. У ряді випадків посмикування очей пов'язано з подразненням або запаленням їх слизової оболонки – кон'юнктиви. Від тривалого перенапруження органів зору або в силу інших причин здається, ніби в очі потрапив пісок, постійно хочеться поморгати або примружитися, щоб усунути дискомфорт і краще бачити.


  У даному випадку варто звернутися до окуліста, який призначить лікування кон'юнктивіту, оскільки в іншому разі позбавлення від нечіткого зору з допомогою посмикування очима, частого моргання, прижмурювання може увійти у звичку, яка ускладнить позбавлення від нервового тику, погіршить гостроту зору.


  Очні захворювання. Якщо кон'юнктива в порядку – під століттями не свербить, забарвлення слизової рожевий, але нечітке зір, особливо до вечора, тим більше варто звернутися до окуліста, щоб якомога швидше з'ясувати причину, чому напружуються і смикаються очі, погіршується зір.


  Спадковий фактор. У деяких випадках смикання нижніх або верхніх повік очей може передаватися у спадок від батьків, які страждали їм у свій час.


  Ослаблений імунітет. Нервовий тик, посмикування біля очей трапляється при ослабленому імунітеті, після нещодавно перенесених інфекційних захворювань, гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), гострого респіраторного захворювання (ГРЗ).


  Нервові розлади. У серйозних випадках нижню або верхню повіку смикається при тому чи іншому розладі нервової системи. Підвищується нервово-рефлекторна збудливість, починаються судоми, м'язова гіпертонія. На тлі цих порушень з'являється смикання біля очей.


  Порушення мозкового кровообігу. Смикання повік очей може вказувати на порушення мозкового кровообігу, підвищений артеріальний тиск. У даному випадку варто звернутися до невролога, пройти магнітно-резонансну томографію (МРТ).


  При тривалому нервовому тику століття, дергании очей необхідно обов'язково звернутися до лікаря.


  Що робити, якщо сіпаються повіки очей

  Щоб зняти накопичене м'язову напругу навколо органа зору, а також розслабити психіку, знизити на організм стресове навантаження, необхідно давати йому періодичний відпочинок з допомогою пальминга:

 • Сісти на стілець так, щоб спина і потилиця утворили пряму лінію. Ця поза дозволяє підтримувати оптимальне кровопостачання головного мозку.
 • Кілька разів струснути зап'ястя, щоб через їх розслаблення послабити напруження психіки.
 • Потерти долоні один об одного, щоб вони стали теплими.
 • Розташувати лікті обох рук на столі. Долоні зімкнуті пальці скласти у формі пригорщі.
 • Долоні прикласти до глазницам так, щоб закриті очі опинились навпроти заглиблень в долонях.
 • Найближчі до долоні фаланги мізинців схрестити на переніссі як дужки окулярів.
 • Інші пальці, за винятком великих, розташувати лобі. Великі пальці притиснуті до пензля.
 • Підстави долонь біля зап'ясть розташувати на вилицях.
 • Долоні не занадто щільно прилягають, у повік повинна бути можливість вільно моргати. Але через місця дотику долонь з очницями не повинен проходити світло. Кисті не напружені, лише підтримують необхідний тонус.


  З закритими очима потрібно уявити собі щось приємне, не відноситься до розв'язуваної в даний час виробничої задачі або мучить проблеми. Найкраще уявляти собі щось приємне, що приносить задоволення або викликає посмішку.


  Вправа для розслаблення психіки та відпочинку органу зору необхідно робити всякий раз, коли з'явилися ознаки втоми або почали сіпатися повіки очей. Тривалість і періодичність виконання залежать від наявності вільного часу і того рівня психічного розслаблення, якого хочеться досягти.


  Лікування посмикування очей правильним харчуванням

  Магній. Даний мікроелемент впливає на ферменти, необхідні для вуглеводного обміну, зменшує нервове збудження, розслаблює серцевий м'яз, необхідний для оптимального скорочення мускулатури, у тому числі для усунення смикання біля очей .


  Спортсмени, бодібілдери, які професійно займаються танцями часто страждають через його дефіциту, оскільки багато продукти, багаті магнієм, калорійні і тому не вписуються в рекомендовані в даному випадку дієти.


  Мікроелемент йде з потом під час інтенсивних фізичних навантажень або відвідуванні сауни, в разі хронічного стресу. Крім того, з організму магній виводиться з жовчю, а також із сечею.


  Недолік магнію збільшує ризик судом, різних захворювань серцево-судинної системи, гіпертонічної хвороби. Його нестача проявляється підвищеною стомлюваністю, порушеннями сну і роботи серця, запорами, можуть почати сіпатися очі.


  Дефіцит магнію викликає переважання в раціоні тваринних продуктів, насамперед, консервованих, в яких мало даного мікроелемента, недостатнім споживанням горіхів, насіння зернових. До браку призводять порушення всмоктування їжі в кишечнику, вживання сечогінних препаратів та алкоголю.


  Щоб нижню або верхню повіку очей перестали смикатися, а також для профілактики необхідно включити в раціон пшеничні висівки, насіння гарбуза, соняшнику, льону, кунжуту, а також волоські або кедрові горіхи, шоколад, пророслі насіння пшениці, квасолю, сочевицю, багаті магнієм.


  Кальцій. Мікроелемент необхідний нервовій системі, а також для функціонування м'язової тканини, її оптимального скорочення. Для інтенсивного засвоєння кальцію необхідна фізичне навантаження або рухова активність.


  Дефіцит кальцію викликає гіперфункція щитовидної залози, панкреатит, неправильне харчування, нестача вітаміну D, захворювання нирок, надлишкове надходження цинку, магнію, заліза, фосфору, калію.


  При дефіциті кальцію знижується імунітет, болять м'язи, збільшується нервова збудливість.


  Щоб перестали смикатися повіки очей, а також для профілактики спазм і судом необхідно включати в раціон продукти, багаті кальцієм: сири, молочні продукти, кунжут, мигдаль, курагу, насіння соняшнику та гарбуза, волоські горіхи, арахіс.


  Алюміній. Цей мікроелемент входить до складу травних ферментів, бере участь у побудові епітелію і сполучної тканини.


  Але при надлишковому надходженні негативно впливає на обмінні процеси, порушує фосфорно-кальцієвий обмін, діяльність нервової системи, призводить до погіршення пам'яті, появи м'язових судом, можуть почати сіпатися очі.


  Надлишок алюмінію вражає центральну нервову систему, порушує функцію кровотворення, а також негативно впливає на нирки, матку, молочні залози, призводить до дефіциту магнію, кальцію, а також заліза, марганцю, фосфору.


  В організм надходить з водою, при вживанні ліків, використання дезодорантів, алюмінієвого посуду, як частина конструкції зубних протезів, входить до складу керамічних зубів.


  В навколишньому середовищі алюміній виявляється в результаті несприятливої екологічної обстановки, пов'язаної з промисловою діяльністю текстильних, лакофарбових, целюлозно-паперових та інших підприємств, потім потрапляє в організм.


  Категорії