Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Що робити, якщо сильний запах з рота

Кожному неприємно, якщо від нього сахаються люди, ледь він починає говорити. Причина проста: поганий запах з рота. Що в даному випадку робити, як повернути свіжість подиху?

Як дізнатися, свіже або дихання немає

Медичне назва явища, коли дихання погано пахне – халітоз. Його причини можуть бути різними. Халітоз не обов'язково пов'язаний з порушеннями здоров'я ротової порожнини, в ній може просто збільшитися кількість мікроорганізмів. Поганий видих може бути викликано хворобами внутрішніх органів.


Перш ніж починати турбуватися, варто з'ясувати, наскільки свіже повітря, що видихається. Самостійно визначити, як він пахне, не так-то просто: наші органи дихання влаштовані так, що не вийде видихнути через рот і одночасно вдихнути носом. Вдаватися до сторонньої допомоги, ясна річ, не хочеться. Як же бути?

 • Треба взяти чайну ложку і гладкою стороною кілька разів провести по поверхні язика. Краще переміщати ложку якомога ближче до основи мови, оскільки саме це місце найчастіше є причиною неприємного запаху. Білий наліт і волога слини дадуть уявлення про аромат.
 • Можна лизнути кінчиком мови зап'ясті. Через десяток секунд слина підсохне і вдасться отримати уявлення про свіжість дихання. Аромат виявиться слабшою, ніж у дійсності, оскільки, як уже говорилося, він сильніше біля основи мови.
 • Причини неприємного запаху

  Пошук потрібно починати в ротовій порожнині. Зрозуміло, спочатку потрібно виключити найбільш очевидні причини. Наприклад, дихання може виявитися несвіжим, якщо напередодні довелося їсти цибулю, часник, брати участь у веселому застольи.


  Щоб не довелося дивуватися смороду, варто завести звичку регулярно чистити зуби вранці і на ніч. А також правильно вибирати зубну пасту і щітку, своєчасно замінювати зубну щітку нової.


  Для усунення огидного видиху не варто поспішати застосовувати різні полоскання і кошти, освіжаючі порожнину рота.


  В першу чергу треба навідатися до стоматолога, щоб він перевірив стан ясен і зубів. Карієс, періодонтит та гінгівіт - дані захворювання ротової порожнини можуть бути причиною неприємного запаху. Проблема вирішується відповідним лікуванням.


  Якщо зуби і ясна здорові, але все одно сильно пахне з рота, причини халітоза потрібно шукати в захворюваннях носоглотки. Інфекція, що викликає запальні процеси з виділенням гною, також псує свіжість дихання.


  Сильний запах може бути викликаний ангіною, гайморит, фарингіт, тонзиліт, різними захворюваннями легенів і трахей. Дихання стає несвіжим від захворювань, пов'язаних з закладеністю носа.

  Брак слини робить дихання несвіжим

  Ще одна можлива причина, від якої неприємно пахне – з'явилася звичка дихати ротом. Причому одна причина може накладатися на іншу: з'явилася закладеність носа – почала формуватися звичка ротового дихання, викликає зайву сухість слизових. В кінцевому підсумку це сприяє розвитку і розмноження різних бактерій.


  Як відомо, слина володіє антисептичними властивостями. Коли її стає менше, бактерії розмножуються більш інтенсивно. Саме брак слини під час нічного відпочинку є причиною поганого запаху вранці.


  Слини перестає вистачати, якщо придбана звичка довго розмовляти. Коли дефіцит слиновиділення стає постійним супутником життя, явище називається ксеростомією.


  Ксеростомія не вважається захворюванням. Швидше, це симптом інших захворювань. Її причини - інфекція, закупорка протоки слинної залози, чого слини виробляється менше. Нерідко ксеростомія спостерігається у похилому віці.


  Що робити, якщо сильно пахне з рота

 • Якщо лор-лікар не знайшов відхилень здоров'я, варто перевірити стан шлунково-кишкового тракту, печінки і навіть нирок. Якщо в диханні відчувається запах ацетону, це може бути - хоча не обов'язково, що це насправді так – ознакою цукрового діабету. На всяк випадок варто звернутися до гастроентеролога.
 • На протезах нерідко скупчуються різні бактерії, чому в роті сильно пахне. Необхідно уважно вислухати пояснення лікаря, встановлює протези, щоб гарненько запам'ятати, як за ними правильно доглядати. Тримати зубні протези краще в спеціальній антисептичної рідини, що перешкоджає розмноженню бактерій.
 • Від поганого дихання допомагають полоскання різними настоями. Для їх приготування використовується м'ята, полин, звіробій, ромашка, кора дуба. Якщо недостатнє слиновиділення, корисні полоскання кип'яченою водою.
 • М'ята сприяє рясному виділенню слини. Навіть м'ятна жувальна гумка без цукру допомагає виробити її достатня кількість і знищити бактерії, що викликають гнильний запах.
 • Категорії