Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Скільки цукру можна їсти в день

Виявляється, дати чітку і однозначну відповідь про користь і шкоду солодкого сьогодні не можуть навіть фахівці. Обивателю залишається задовольнятися різними аргументами за чи проти, самостійно вирішуючи, скільки цукру можна їсти в день. Багато хто чув, що солодке потрібно споживати помірно, але дана думка вимагає обґрунтування лікарів. Спираючись на проведені дослідження, медицина здатна дати конкретні практичні рекомендації безпечних норм споживання солодких продуктів.

Рекомендовані норми споживання, установлені ВООЗ

У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) опублікувала допустимі норми вживання солодкого. Але цифри виявилися настільки малозрозумілим, що про них дізналися тільки фахівці. У випуску продуктів харчування нічого не змінилося, дозування залишилися колишніми.


Озвучені цифри ВООЗ не були приведені до єдиної шкалою. Було лише сказано, що частка вмісту цукру у харчовому раціоні не повинна перевищувати десяту частину всіх вступників калорій. При цьому не повідомлялося, в яких одиницях вимірювати кількість солодкого.


Зрозуміло, розпливчасті формулювання могли стати наслідком тієї обставини, що фінансування діяльності ВООЗ здійснюється в тому числі виробниками солодкої продукції, а це сума близько 400 млн. доларів. Американські виробляли направили на адресу ВООЗ офіційний лист, підкріплена думкою авторитетних сенаторів, про можливе скорочення фінансування.


В самій Америці вдалося встановити норму, в 2.5 рази перевершує рекомендації ВООЗ. Кардіологи забили тривогу і рекомендують знизити норму до п'яти відсотків від добової кількості калорій.


Шкоду надмірного споживання солодкого

Надлишок цукру негативно позначається на здоров'я серця і судин. Найбільшої шкоди здоров'ю американців наносить національний високофруктозний сироп, його виготовляють з кукурудзи і додають у рекомендованій дозі куди тільки можна. Це призводить до збільшення вмісту в крові "поганого" холестерину, розвитку атеросклерозу, різкого збільшення ризику інфаркту, інсульту, стенокардії.


Доведено, що навіть традиційний продукт у великих дозах викликає ожиріння. З нього утворюється глюкоза, яка всмоктується в кров. Невелика кількість глюкози надходить у печінку, надлишок після реакцій відкладається у вигляді жиру.


Необхідність регулярної вироблення в значних кількостях інсуліну і огрядність поступово призводять до діабету, гіпертонічної хвороби та атеросклерозу. Відбуваються в організмі процеси складним чином взаємозалежні і обумовлені. Нова хвороба одержала назву " метаболічний синдром.


Як визначити дійсне споживання цукру

В добову норму, рекомендовану ВООЗ, входить не тільки традиційний продукт, який додають у чай, кава, тістечка, варення, сир або сметану. А також мед і різні похідні, що додаються при промисловому виготовленні продуктів харчування:

  • сахароза

  • Категорії