Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Спазми в животі при вагітності

Не секрет, що під час виношування дитини в жіночому організмі відбуваються суттєві зміни. У ряді випадків це викликає певний дискомфорт. Так, можуть з'явитися спазми в животі при вагітності. Вони можуть бути пов'язані зі змінами гормонального фону або природними фізіологічними причинами.

Природні скорочення м'язів на невеликих термінах вагітності

Спазм викликається скороченням тих чи інших м'язів. У ряді випадків це цілком природно і тому турбуватися не про що. Як правило, на спазми матки при невеликих термінах вагітності не варто звертати уваги. Надалі матка продовжує збільшується в розмірах, її м'язи ще більше розтягуються, що може викликати певний дискомфорт.


Внаслідок зміни гормонального фону зв'язки, що підтримують матку, стають більш еластичними. Відбувається зміна місцезнаходження органів черевної порожнини.


Якщо у жінки до того, як завагітніти, спостерігалися хворобливі місячні, в перші два-три місяці вагітності може відчуватися дискомфорт у животі. Як правило, болі проходять через два-три місяці.


Іноді дискомфортні відчуття виявляються при виконанні різких рухів. Наприклад, якщо швидко піднятися зі стільця або чхнути. Судоми можуть з'явитися, якщо надмірно напружити мускулатуру. Саме правильне в даній ситуації – припинити щось робити і дати невеликий відпочинок.


На значних термінах вагітності тягне біль в животі може викликатися розтягуванням зв'язок і посиленням тиску плоду на внутрішні органи. В даному випадку для позбавлення від дискомфорту рекомендується носити бандаж.


Бандаж надівається в положенні лежачи і розташовується внизу, щоб, якщо встати, зняти частина вертикального навантаження з черевних м'язів. Носіння бандажа не повинно викликати дискомфорту.


Порушення травлення

Якщо спазми при вагітності виявляються в області шлунка, це може бути сигналом труднощів травлення.


У ряді випадків скорочення м'язів живота можуть бути пов'язані зі здуттям живота внаслідок збільшення матки і одночасного зниження тонусу шлунка, оскільки на кишечник виявляється дедалі більший тиск. Щоб уникнути дискомфорту, варто почати харчуватися більш помірковано.


Із збільшенням розміру і ваги плода матка часто зміщується трохи вбік, як правило, вліво. Спазми в животі при вагітності в даному випадку викликаються нерівномірним проходження їжі через кишечник.


До того ж в силу дії гормонів, розслаблюючих мускулатуру не тільки матки, але і кишечника, відбувається порушення перистальтики. Їжа починає застоюватися, чому трапляються запори. В даній ситуації не варто приймати проносне, воно протипоказано при вагітності. Необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб якомога точніше визначити причини явища і уникнути будь-яких патологій.


У будь-якому випадку позбутися від запорів допомагає дотримання дієти. Необхідно їсти більше овочів, фруктів, хліб грубого помелу, кисломолочні продукти і сухофрукти.


Якщо дискомфортні відчуття в лівій стороні живота продовжується тривалий час і супроводжуються запорами, також необхідно здатися лікареві.

Загроза викидня і позаматкової вагітності

Варто звертати пильну увагу на спазми, викликають відчутні хворобливі відчуття і супроводжуються кров'яними виділеннями. Вони можуть бути передвісником серйозних станів:

 • Спазми можуть сигналізувати про швидке настання передчасних пологів.
 • Хворобливими спазмами і кровотечею може сигналізувати позаматкова вагітність. Цей стан необхідно діагностувати, звернувшись до лікаря.
 • У ряді випадків спазми в животі можуть сигналізувати про можливість викидня. Приблизно п'ята частина вагітностей в перші три місяці завершується саме таким чином. Якщо спостерігаються спазми і болі в животі, навіть якщо виділення не містять крові, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря.
 • Помилкові перейми

  Приблизно на двадцятому тижні жіночий організм починає готуватися до пологів. У цьому випадку матка починає то напружуватися, то розслаблятися, це називається "помилковими переймами". Як правило, вони рівномірно виражені, не викликають відкриття шийки матки і проявляються без якої-небудь системи.


  Нормою вважаються "помилкові перейми", які трапляються не частіше 4 разів на годину і тривають приблизно дві хвилини. У даній ситуації важливо зберігати і підтримувати розслаблений стан. Потрібно глибоко вдихнути і повільно видихнути, трошки походити. Допомагає розслабити матку положення на четвереньках з вигнутою спиною.


  Якщо "помилкові перейми відбуваються частіше чотирьох разів на годину і супроводжуються хворобливими відчуттями в спині, виділеннями, піднімається температура, потрібно показатися лікарю. Доведеться приймати відповідні препарати, що допомагають розслабити мускулатуру матки.


  Категорії