Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

У яких продуктах міститься кальцій

Зміст:

 • Властивості кальцію
 • Що викликає недолік кальцію
 • Підвищений рівень кальцію в організмі
 • Норма надходження кальцію
 • Кальцій і вітамін D
 • Кальцій і фосфор
 • Вміст кальцію в молочних продуктах
 • Продукти, крім молочних, містять найбільше кальцію
 • Усунення дефіциту кальцію яєчною шкарлупою
 • Кальцій після теплової обробки продуктів
 • Продукти, що розчиняють неорганічний кальцій
 • Як відомо, в людському організмі збалансовані і взаємопов'язані різні обмінні процеси. Регулярне вживання продуктів, що містять кальцій, важливо для здоров'я кісткової тканини, зубів, оптимального функціонування судин, м'язів, шкіри, мозку.


  Властивості кальцію


  Надходження в достатній кількості продуктів, що містять кальцій, особливо необхідно кісткам і зубам. Крім того, корисний макроелемент бере участь у клітинних обмінних процесах, важливий для оптимальної діяльності м'язів, координації рухів. Він усуває знижену згортання крові, має протизапальну дію, підтримує нервову систему.


  У випадку незбалансованого харчового раціону, наявність тих чи інших захворювань організм змушений витягувати кальцій з кісткової тканини, в тому числі щоб задовольнити потребу в додатковій енергії. Так трапляється при порушення кальцієвого обміну, коли організм хронічно зневоднений. В результаті розвивається остеопороз, кістки стають пористими, схильними до перелому.


  Достатнє надходження продуктів, багатих кальцієм, підвищує стійкість організму до інфекцій, різких температурних змін клімату, зменшує проникність судин, знижує ймовірність підвищення артеріального тиску.


  Макроелемент чистить судини, сприяє усуненню холестеринових бляшок. Утворення вапняних відкладень на стінках судин часто пов'язують з надмірним споживанням продуктів, багатих кальцієм. Насправді всілякі захворювання викликає неорганічна різновид елемента. Харчування натуральною їжею без теплової обробки сприяє збереженню і підтримці здоров'я.


  Що викликає недолік кальцію

  Засвоєнню макроелементи з продуктів харчування і переходу в кісткову тканину сприяє достатня рухова активність. Тому спортсмени, фізкультурники, зайняті регулярною фізичною працею витягують з їжі більшу кількість макроелементи. Дефіцит частіше виявляється при малорухливому способі життя.


  З іншого боку, напруга м'язів, відвідування лазні або сауни призводить до неминучого потовиділення, що викликає недолік кальцію.


  Засвоєння порушується у разі дисбактеріозу, захворювань травної системи, нирок, при панкреатиті, гіперфункції щитовидної залози, надлишковому надходженні з продуктами магнію, цинку, заліза, калію, натрію, у разі дефіциту вітаміну D, тривалого прийому проносних або сечогінних препаратів.


  Недолік кальцію викликає тетрациклін, провокуючий виведення макроелементи з сечею. Вступаючи в хімічну реакцію, тетрациклін з часом руйнує кістки і зуби, на емалі утворюються характерні жовті плями.


  Дефіцит викликає неправильний раціон харчування, зловживання сіллю (хлоридом натрію), цукром, кавою, алкоголем.


  Недолік кальцію порушує міцність кісткової тканини. Починають боліти м'язи, під час сну ноги судомить, погіршується згортання крові, знижується імунітет.


  Підвищений рівень кальцію в організмі

  В разі надлишку надходження макроелементи збільшується збудливість нервової системи, зневоднюються клітини сполучної тканини, що знижує їх функціональність.


  Підвищений вміст кальцію в організмі викликає розвиток сечокам'яної хвороби, утворення кальцієвих і магнієвих солей.


  Збільшується концентрація уратів, солей сечової кислоти. Відкладення в області суглобів, підвищена сольова концентрація в хрящах ускладнюють рухливість, розвивається подагра.


  Якщо кальцій підвищений, корисно пити дистильовану або так звану "м'яку" воду, що містить мінімум макроелементи. Вона чудово промиває організм, розчиняє надлишок мінеральних речовин. Курс водолікування варто обмежити двома місяцями.


  Норма надходження кальцію


  Кожен день з харчуванням дорослий повинен отримувати до 1г кальцію, дитина до 0.8 р.


  Ця норма враховує, що у харчовий раціон жителів Росії входять різноманітні молочні продукти. Також приймається до уваги високий рівень виведення з організму не використаного макроелементи: приблизно 0.75 г виділяється з фекаліями, 0.2 г з потом і сечею.


  В харчуванні жителів країн зі зниженим споживанням молока переважають інші продукти, що містять кальцій: злаки, фрукти, овочі, м'ясо. Природний висновок невикористаного макроелементи істотно менше. В Індії, Японії, Туреччини щоденна норма становить 0.35 р.


  Кальцій і вітамін D

  Крім продуктів, що містять кальцій, для його засвоєння в тонкому кишечнику організму необхідний вітамін D, що синтезується під дією сонячних променів.


  Достатній вміст вітаміну D попереджає розвиток остеопорозу, рахіту, пародонтозу, ревматизму. Він необхідний для згортання крові, росту тканин, безперебійної роботи серця, здоров'я нервової системи.


  Приблизно 90% вітаміну D синтезується шкірою під дією Сонця. Природного синтезу заважає страх засмагати, інтенсивне користування сонцезахисними кремами.


  Засмагати потрібно, але тільки в місцях з чистим повітрям, при максимальній концентрації ультрафіолетових променів, тобто вранці або ввечері.


  Усунення дефіциту продуктами харчування або синтетичними вітамінами вимагає від організму певної роботи, тому стверджувати про користь даного підходу важко. Більш того, у ряді випадків прийом штучно збагачених вітаміном D продуктів викликає відкладення кальцієвих солей.


  Для усунення значного вітамінного дефіциту потрібно 400-600МЕ в день.


  Вітаміном D багаті такі продукти: риб'ячий жир, печінка тріски або палтуса, атлантична оселедець, скумбрія, тунець, макрель, сирий яєчний жовток, сир, сир, вершкове масло, а також свиняча, яловича, риб'яча або пташина печінку.


  Кальцій і фосфор

  Для кращого засвоєння кальцію необхідно включати в раціон продукти, що містять фосфор. Значні запаси фосфору сконцентровані в зубах. Достатній синтез вітаміну D підтримує оптимальне співвідношення цих елементів у крові.


  Як правило, сучасний житель отримує достатньо фосфору. Він міститься в рибі, м'ясі, сирі, яєчному жовтку, горосі, квасолі, грушах, пшоні, горіхах, хлібі.


  У разі надмірного надходження одного фосфору або в поєднанні з кальцієм порушується гормональний контроль, здійснюваний нирками. Поки в крові не нормалізується рівень фосфору, корисний елемент виводиться із сечею. Для забезпечення процесів життєдіяльності організму доводиться витрачати запаси, накопичені в кістковій тканині.


  Добова доросла норма фосфору 1.6 р.


  Фосфор і кальцій, що містяться в таких продуктах: зелений горошок, боби, сельдерей, свіжі огірки, редиска, капуста будь різновиди, нежирні сири, яблука.


  Чудовим джерелом даних елементів вважається геркулес. Перед приготуванням його варто замочити в холодній воді на 3-4 години.


  Вміст кальцію в молочних продуктах


  Традиційний джерело кальцію і білка - молочні продукти. Насамперед, молоко, йогурт, сметана.


  Дітям для отримання рекомендованої добової норми досить пари склянок молока в день. Молоко можна замінити йогуртом.


  Багато кальцію містять наступні молочні продукти: сири, згущене молоко, кефір, йогурт, сметана, сир. Особливо багато корисного макроелемента в твердих сортах сиру.


  Вміст кальцію в 100г молочних продуктів представлено в Таблиці 1:  Таблиця 1. Молочні продукти, що містять кальцій
  Продукт
  Зміст Ca в 100 г продукту, мг
  Сухі вершки 1290
  Твердий сир 1100
  Сухе молоко 920
  Плавлений сир 300
  Згущене молоко 243
  Кефір 125
  Молоко 1% 120
  Йогурт 120
  Молоко 3% 100
  Сметана 100
  Сир 95

  Продукти, крім молочних, містять найбільше кальцію


  Деякі прихильники здорового харчування переконані, що дорослим молоко шкідливе. З-за нього в організмі утворюється кислота. Поступає з продуктами кальцій витрачається на нейтралізацію кислого середовища.


  Більш того, міститься в молоці кальцій несвойствен людському організму. На його засвоєння витрачається багато енергії і кальцієвих запасів з кісток і зубів.


  Крім того, молочний продукт сир багатий кальцієм, містить багато жирів і солі, що не корисно здоров'ю. Тому в якості джерела необхідного елемента прихильники здорового способу життя вибирають інші продукти.


  Особливо багато корисного макроелемента в кунжуті, фундуку, мигдалі, волоських горіхах, арахісі, куразі, родзинках, насінні соняшнику та гарбуза.


  Досить високо вміст у яблуках, абрикосах, вишні, смородину, агрус, виноград, апельсини, динях, полуниці, суниці.


  У молочному шоколаді порівняно з гірким міститься більше корисного елемента, він входить до складу какао-порошку, а також чорного і білого хліба.


  Багато кальцію містять овочі: соя, бобові, листова і зелена капуста, петрушка, квасоля, шпинат, селера, зелена цибуля, морква, салат, картопля.


  Міститься в капусті кальцій засвоюється краще молочного. З іншого боку, капуста при однаковій вазі з молочними продуктами відрізняється великим об'ємом. Щоб отримати рекомендовану норму, доведеться гарненько наповнити шлунок.


  Крім того, до складу листових овочів входить щавлева кислота, що зв'язує корисний елемент і заважає його засвоєнню.


  Надмірне вживання продуктів, що містять білок, закислює організм, чому маса корисного елемента виводиться з сечею. Організм змушений витрачати запаси з кісткової тканини.


  Вміст кальцію в 100г різних продуктів представлено в Таблиці 2:  Таблиця 2. Продукти, що містять кальцій
  Продукт
  Зміст Ca в 100 г продукту, мг
  Кунжут 1150
  Горіхи лісові (фундук) 290
  Мигдаль 254
  Курага 170
  Насіння соняшнику 100
  Горіхи волоські 83
  Арахіс 70
  Насіння гарбуза 60
  Ізюм 56
  Соя, боби 257
  Листова капуста 212
  Зелена капуста 210
  Петрушка 190
  Квасоля 105
  Шпинат 87
  Селера 70
  Зелена цибуля 60
  Морква 40
  Салат 20
  Картопля 14

  Усунення дефіциту кальцію яєчною шкарлупою

  Якщо з різних причин не хочеться вживати аптечні комплекси, що містять вітаміни і мінерали, можна самостійно приготувати харчову добавку з шкаралупи курячих яєць.


  Яєчна шкаралупа на 90% складається з карбонату кальцію. Синтезований з органічної та неорганічної різновиди корисного елемента, він практично повністю засвоюється людським організмом. Отриманий в результаті фосфат кальцію зміцнює кісткову тканину і зуби. Шкаралупа також містить фосфор, мідь, цинк, залізо, марганець.


  Вважається, що лікувальний ефект шкаралупи сирих яєць вище, але потрібно бути впевненим, що птах не заражена сальмонелою. Сальмонели гинуть при підвищенні температури. Приміром, щоб гарантовано не заразитися, досить розігрівати їжу 10 хвилин при температурі 75С.


  Рецепт 1. Гарненько вимити сире яйце, шкаралупу прокип'ятити 15-20 хвилин, відокремити плівку. Висушити, змолоти в кавомолці. Разово вживати шкаралупу 3-5 яєць. Після прийняти 1с.л. риб'ячого жиру, багатого вітаміном D.


  Рецепт 2. Отриманий з трьох яєць порошок залити соком одного лимона, покласти на нижню полицю холодильника. Коли шкаралупа розчиниться, приймати по 1ч.л. два рази в день. Кислий склад полегшує всмоктування елемента в кишечнику. Замість лимонного соку можна використовувати журавлину, іншу кислу ягоду. Для поліпшення смаку додати 1с.л. меду.


  Кальцій після теплової обробки продуктів


  Термообробка їжі перетворює корисну органічну різновид у неорганічне стан. Вона не засвоюється, викликає утворення каменів у нирках, жовчному або сечовому міхурі.


  Молочні продукти з магазину, всілякі суміші для маленьких дітей проходять пастеризацію і тому містять неорганічний кальцій.


  Органічної різновидом багаті сирі овочі, фрукти, насіння, а також парне коров'яче молоко, недоступне міським жителям.


  Маса органічного кальцію в материнському молоці. При природному вигодовуванні у дитини швидше з'являються зуби, він менш схильний до рахіту, ніж при живленні штучними сумішами.


  Продукти, що розчиняють неорганічний кальцій

  Крім теплової обробки продуктів, засвоєнню корисного елемента перешкоджає зловживання сіллю, велика кількість в раціоні цукрів і крохмалю з борошняних виробів.


  Опинившись в крові, неорганічна різновид макроелементи накопичується на стінках судин черевної порожнини і заднього проходу, де швидкість кровотоку знижена. Недостатній просвіт судин провокує розвиток пухлин.


  Печінка, очищаючи кров, направляє неорганічний елемент в жовчний міхур, де він поступово накопичується. Залишки неорганічної різновиди переносяться кров'ю в нирки, сечовий міхур, від чого утворюються пісок і камені.


  Буряковий сік містить всього 5% кальцію і значна кількість елемента-антагоніста натрію. Прийом соку буряка очищає кров, розчиняє кальцієві відкладення на стінках судин, викликаючи збільшення просвіту, зниження артеріального тиску і навантаження на серцевий м'яз.


  Крім того, сік містить хлор, що стимулює роботу лімфатичної системи, очищає печінку, жовчний міхур і нирки.


  Свіжовичавлений буряковий сік перед вживанням витримати при кімнатній температурі дві години, щоб видалити леткі сполуки. Спочатку очищення розбавляти морквяним або яблучним соком. Приймати кожен день 250-300мл бурякового соку.


  За іншою схемою лікування приймати три рази в день склянку суміші бурякового, морквяного і огіркового соків.


  Для усунення надлишку сечової кислоти, розчинення каменів у нирках корисно три рази на день приймати сік одного лимона, розведений половиною склянки води.


  Категорії