Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

У яких продуктах міститься вітамін В12

Зміст:

 • Функція в організмі
 • Добова потреба
 • Список таблиця продуктів, що містять вітамін В12
 • Причини і симптоми дефіциту
 • Надлишок ціанокобаламіну
 • Надходження з продуктами вітаміну В12 (ціанокобаламіну) необхідно для життєдіяльності організму. Кристалічна речовина, що містить кобальт, штучним шляхом вперше отримали з печінки в 1948 році і досі застосовують для профілактики і лікування обширного списку захворювань.


  Функція в організмі

  Ціанокобаламін водорастворим, синтезується мікрофлорою кишечника. Він відповідає за рівень гемоглобіну, функціонування нервової системи, знижує дратівливість, в поєднанні з фолієвою кислотою (В9) необхідна для кровотворення в кістковому мозку, дозрівання еритроцитів.


  Достатній вміст у продуктах харчування вітаміну В12 стимулює вуглеводний і жировий обмін, активує згортаючу систему крові, позитивно впливає на функцію нервової системи і печінки, стимулює виробництво жовчних солей, що знижує рівень холестерину.


  Значна кількість вітаміну В12, що містять продукти тваринного походження, виявляється в печінці і нирках, а також у селезінці, м'язах.


  Ціанокобаламін застосовують для профілактики і лікування різних форм анемії, захворювань печінки, селезінки, шкіри, при невриті та невралгії, виснаженні організму, порушення обміну речовин, запаленні слизової порожнини рота.


  Вітамін В12 надає благотворний вплив на роботу серцевого м'яза і щитовидної залози, зміцнює імунітет, нормалізує артеріальний тиск, виявляє протиалергічну, протипухлинну та антитоксичну дію, здатний підсилити дію деяких медикаментозних препаратів.


  Продукти, що містять вітамін В12, включають в раціон для покращення репродуктивної функції (особливо у чоловіків), апетиту, підвищення тонусу, нормалізації сну, боротьби з депресією, зниження дратівливості, підвищення здатності до концентрації, поліпшення пам'яті.


  Добова потреба

  Рекомендована добова потреба становить:

 • для дорослих – до 3 мкг

 • Категорії