Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як лікувати хронічне недосипання

Хронічним недосипанням страждає приблизно третина населення, хоча багато хто знають, що здоров'я неможливо без повноцінного відпочинку. Під час сну тіло розслаблене і отримує можливість відволіктися від щоденних проблем. Якщо сну регулярно не вистачає, дуже скоро накопичується втома. Краще цього не допускати, оскільки з часом недосипання виливається в дратівливість, зниження працездатності, стрес і депресію.

Що спонукає хронічно недосипати

Одна з причин постійного недосипання – невміння правильно розпорядитися вільним часом:

 • У жінок "пожирачами часу є багатогодинне спілкування з подругами по телефону або домашні справи.
 • Чоловіки багато часу віддають роботі, а ввечері можуть допомагати дружині доглядати за маленькою дитиною – помити його або погладити білизну. Але після засидітися допізна перед телевізором або зіграти в комп'ютерну гру.
 • Причини студентського недосипання в період сесій очевидні.
 • Тільки зовсім невеликий відсоток людей страждає недосипанням в силу того чи іншого захворювання і пов'язаного з ним відсутності сну.
 • Чим небезпечна регулярна нестача нічного відпочинку

  Багато хто не замислюються, що відоме прислів'я "хто як працює, той так і їсть" можна перефразувати стосовно сну: хто як спить, той так і працює.


  Справедливість даного твердження кожен може відчути на власному досвіді. Якщо напередодні не вийшло виспатися, на наступний день все валиться з рук, а голова відмовляється думати.


  Зворотне теж вірно. Як слід відпочив людина повна сил і енергії, його настрій і життєвий потенціал на висоті, такого по плечу практично будь-яке завдання.


  Брак нічного відпочинку ускладнює мислення. Що очевидно – про що ще можна думати в стані втоми, як не про те, щоб відіспатися? Увага розсіюється, для виконання навіть звичних дій потрібно набагато більше зусиль. Зростає кількість помилок. Планувати або вирішувати складні завдання в такому стані виходить погано.


  Якщо хронічно недосипати, слабшає пам'ять, оскільки денні враження під час недостатнього нічного відпочинку не встигають як слід переробитися, як це сталося б, якби організм отримав можливість виспатися. В результаті запам'ятовується набагато менше подій. А те, що запам'яталося, утримується в пам'яті менш міцно.


  Хронічна втома, пов'язана з недосипом, створює згубний настрій, провокує розбрат і подолання уявних перешкод навколишнього світу. Довго в такому стані психіка не витримує, рано чи пізно трапляється емоційний зрив або настає депресія. Недосипання може вилитися в невроз.


  Як позбутися від хронічного недосипання

  Багато хто намагається боротися з недосипанням і вкладаються спати якомога раніше. На жаль, це не завжди спрацьовує – напружена психіка не може миттєво розслабитися і доводиться довго крутитися, перш ніж заснути.


  Деякі "викладаються по повній протягом тижня і потім намагаються виспатися хоча б у вихідні. А в будні вранці, щоб швидше прийти в бадьорий стан, п'ють каву. Зрозуміло, повноцінний відпочинок дана міра замінити не може.


  Виявляється, щоб перестати хронічно недосипати, необхідно ретельно планувати режим дня. А саме:

 • перестати грати на ніч в комп'ютерні ігри або довго дивитися телевізор

 • Категорії