Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як позбутися нервового напруження

Своєчасне позбавлення від стресу, неспокою або нервового перенапруження необхідно з тієї простої причини, що ці неприємні явища сприяють накопиченню емоційної втоми. Рано чи пізно психіка не витримає, результатом чого може стати нервовий зрив і подальша депресія. Як позбутися нервового напруження? Один з найпростіших способів - виконувати розслаблюючі вправи. Вони вимагатимуть невеликих зусиль і зовсім небагато часу.

Позбавлення від напруги нервів простими вправами

Щоб позбутися нервового напруження, потрібно надіти зручний одяг, сісти або встати так, щоб по можливості нічого не відволікало і не заважало. Можна поставити тиху спокійну мелодію.


Під час виконання вправ на розслаблення хребет залишається прямим, а дихання рівним, спокійним:

 • Глибоко вдихніть, затримайте дихання приблизно на 5 сек., повільно видихніть. Виконати кілька разів, роблячи між глибокими вдихами і видихами перерви приблизно 15 сек.
 • Зафіксуйте стопи на підлозі. Підніміть п'яту, спираючись на підлогу пальцями. Потрібно постояти в такому положенні 5 с, після прийняти вихідну позу. Виконати, роблячи паузи в 10 сек.
 • Для позбавлення від напруги нервів сидячи на стільці розпрямити обидві ноги і витягнути їх уперед так, щоб ікри залишалися в спокійному стані. Потримавши ноги у випрямленому стані 5 сек, прийняти вихідне положення. Виконувати з перервою 10 сек.
 • Стоячи або сидячи напружувати і розслабляти м'язи черевного преса. М'язи зберігають цей стан протягом 5 сек., потім розслабляються. Виконувати, чергуючи з 10 секундним відпочинком.
 • Енергійне стискання кистей рук у кулак. Необхідно сильно стиснути кисті на 5-10 секунд, після розслабити.
 • Напруга і розслаблення плечей. Піднімати їх, намагаючись дотягтися до мочок. Затримавшись у положенні "піднято" на 5 сек, повільно опустити і розслабитися. Виконувати з 10 секундними перервами.
 • Вправа "усмішка". Посміхаємося як можна ширше. Посмішку необхідно утримувати приблизно 5 секунд. Після розслабитися і повторити кілька разів.
 • Дихальна вправа для розслаблення

  Для позбавлення від постійного напруження нервів корисно виконати нескладне дихальна вправа. Потрібно зручно сісти або лягти, розслабитися й прислухатися до дихання. Уявити, що з кожним видихом настає все більшого розслаблення:

 • розслабляються ступні

 • Категорії