Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Які жири корисні

Більшість повних людей переконана, що надмірна вага безпосередньо пов'язаний з вживанням значної кількості жирної їжі. Це не цілком вірно. Збільшення маси тіла пов'язано не стільки з калорійною їжею, скільки з вживанням великої кількості вуглеводів. Багато жири корисні і навіть необхідні для повноцінного харчування. Виявляється, якщо повністю відмовитися від жирної їжі, припиниться засвоєння вітамінів А, Д, Е і К. Але якщо така їжа становить значну частину раціону, можливо ожиріння, діабет, утворення злоякісних пухлин.

Наскільки корисні насичені і гідрогенізовані жири

Вони містяться в продуктах рослинного чи тваринного походження, які найчастіше при температурі 20С залишаються в твердому вигляді: вершкове масло, масло кокосового горіха, шоколад, жирне м'ясо, сметана, сир, сир.


Варто контролювати вживання цих продуктів, оскільки шкода від надмірного вживання насиченою різновиди очевидний. Значна кількість калорій не "згоряють" і накопичуються у вигляді жирових відкладень. В організмі утворюються холестеринові відкладення на стінках судин, від чого серцю доводиться працювати набагато інтенсивніше, щоб проштовхнути кров. Сповільнюються обмінні процеси.


Так звані ненасичені (гідрогенізовані) транс-жири є результатом спеціальної переробки рослинних жирів. Отримані продукти також, як насичені, залишаються твердими навіть поза холодильника: маргарин, кулінарний або кондитерський жир. У великих кількостях вони небезпечні здоров'ю, тому не варто вживати занадто багато тортів чи тістечок, до складу яких входять транс-жири.


Корисні ненасичені жири

Найбільш корисні здоров'ю поліненасичені кислоти Омега-3 і Омега-6. Ними багата морська риба жирних сортів, арахісова, лляне, соняшникова олія.


Омега-3 надходять в організм ззовні. Поліненасичені кислоти приносять користь:

  • судинам, оскільки роблять їх більш еластичними, розчиняють відкладення насичених жирів на їх стінках

  • Категорії