Основні цілі роботи клубу:

1. Розвиток і збереження культурних традицій - історія роду, сім'ї; фольклорні та сімейні свята, фольклорні ігри; ремесла.
2. Інтеграція - возз'єднання сімей: сімейна творчість, сімейний туризм, сімейні проекти.
3. Ефективна взаємодія між батьками і дітьми на всіх рівнях (в т.ч. емоційному та тілесному) рівнях, вміння разом знаходити вихід зі складних ситуацій: спільні заняття рухомими іграми, фізкультурою і спортом.

Як зміцнити нігті в домашніх умовах

Зміст:

 • Будова нігтів
 • Як зміцнити нігті правильним харчуванням
 • Сольові ванни
 • Лікування нігтів домашніми кремами
 • Зміцнення нігтів вином
 • Прості рецепти з вітамінами
 • Ванночки з зелених чаєм
 • Лимонні маски для зміцнення нігтів
 • Інші домашні рецепти
 • Красиві доглянуті нігті – один з показників загального здоров'я організму. Якщо вони розшаровуються, стали тонкими, ламкими, погано ростуть, на них з'явилися білі цятки – варто задуматися, як зміцнити нігті в домашніх умовах.


  Будова нігтів

  Нігті – це видозмінені кігті. Вони забезпечують механічну жорсткість кінчиків пальців, дозволяють здійснювати маніпуляції, які неможливо або важко виконати – зачепити що-небудь, подряпати. Крім того, вони допомагають швидко усунути свербіж.


  Низ (підстава) називається матрикс. Там розташовуються особливі клітини эпителя, містять онихобласты, з яких після ороговіння утворюється напівпрозора нігтьова пластина. Вона складається з отверділого білка завдяки високому вмісту в ньому сірки (амінокислоти цистеїну), а також кальцію, цинку, селену, міді, фосфору.


  Її міцність залежить не тільки від живлення, але і від генетичних особливостей. Високий вміст цистеїну, передане у спадок, зробить нігті міцними від народження.


  Чим довше матрикс, тим товщі нігті. Ті, у кого вони від природи тонкі, ніяк не можуть змінити їх товщину. Якщо товсті нігті стали тонкими, потрібно встановити причину, і тільки потім вибрати спосіб їх зміцнення.


  Біле півкруг внизу нігтя називається лунулой. Дане місце найбільш чутливо з-за мінімальної товщини нігтьової пластини.


  Нігтьова пластина розташовується на нігтьовому ложі. Воно вистелено особливої епітеліальною тканиною, яка утримує та одночасно визначає напрямок росту нігтя. В іншому випадку пластина розташовувалася б перпендикулярно площині пальця. Її рожевий колір обумовлений просвічуються капілярами.


  Місце з'єднання нігтьової пластини і матриксу називається кутикулою – щільна шкіра захищають від проникнення інфекції.


  Шкірний наріст птеригий продовжує кутикулу і росте разом з нігтьової пластиною.


  З боків розташовуються латеральні нігтьові валики. Якщо їх пошкодити, утворюються хворобливі задирки.


  Місця з'єднання бічних валиків і ложа називаються нігтьовими пазухи.


  Як зміцнити нігті правильним харчуванням

  Здоров'я нігтів визначає харчування. Недостатнє надходження вітамінів і мікроелементів, часті і строгі дієти послаблюють їх.


  Наприклад, освіта білих цяток зовсім не віщує подарунки. Насправді це сигнал, що організму потрібні магній, кальцій, натрій.


  Надходження в достатній кількості магнію зміцнює нігті, усуває білі плями, затримує утворення сивого волосся.


  Багато магнію в пшеничних висівках, гарбузовому насінні, насінні соняшнику, льону, кедрових і волоських горіхах

  Категорії